
Japonia, lub jak kto woli – kraj wschodzącego słońca obfituje we wspaniałe zabytki i niesamowite krajobrazy. Zespół Tourism-Review.pl za portalem Everything-Everywhere.com zachęca zatem do odwiedzenie siedmiu cudów Japonii, wśród których znajduje się między innymi Góra Fuji oraz Zamek Himeji.
ŚWIĄTYNIA KIYOMIZU W KIOTO
Kiyomizu to jedna z najstarszych buddyjskich świątyń w Kioto. I choć jej budowa rozpoczęła się już w 778 roku, to dopiero w 1633 zakończono prace. Świątynia urzeka przede wszystkim niezwykła architekturą, a przy jej budowie, co ciekawe, nie użyto ani jednego gwoździa.
Kiyomizu w wolnym tłumaczeniu oznacza „czysta woda”, a nazwano ją tak na cześć pobliskiego, 13-metrowego wodospadu.
Podróż do Japonii
Chcesz odwiedzić Japonię i podczas wycieczki zobaczyć niesamowite miejsca, to poszukaj wycieczkę w naszym serwisie www.ogloszeniaturystyka.pl, napisz do nas lub wyślij e-maila, a przygotujemy dla Ciebie podróż życia.
ZAMEK HIMEJI W HIMEJI
Zbudowany w 1333 roku Zamek Himeji uważany jest za klasyczny przykład japońskiej architektury. Ze względu na to, że budowla została niemal nienaruszona podczas II Wojny Światowej, zamek jest najlepiej zachowanym pałacem w kraju.
Obecnie Zamek Himeji jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Japonii. Składa się on z 83 budynków, które łączy ze sobą kręty labirynt.
PEACE PARK W HIROSHIMIE
Hiroshima Peace Memorial Park to miejsce dedykowane Hiroshimie, jako pierwszemu miastu, które zostało zniszczone w wyniku ataku nuklearnego oraz ofiarom katastrofy (100 tys. osób). Park został zbudowany na otwartym polu, w miejscu wybuchu bomby atomowej.
Znajduje się tam wiele pomników i zabytków, które każdego roku odwiedza ponad milion turystów. W samym sercu parku znajdują się ruiny Genbaku Dome (A-Bomb Dome), które przypominają o tragedii sprzed lat.
ZŁOTY PAWILON W KIOTO
Złoty Pawilon (Kinkakuji) jest buddyjską świątynią Zen w Kioto i jednym z najpiękniejszych budynków w kraju. Świątynia powstała na fundamentach Shogun Ashikaga Yoshmitsu w 1397 roku. Co ciekawe, pawilon powstał w celu przechowywania relikwii Buddy.
Dwa górne piętra budynku pokryte są złotem – stąd też nazwa (Złoty Pawilon). Warto również zauważyć, że świątynia wraz z cudownym okolicznym ogrodem jest jedną z najczęściej fotografowanych scenerii w Japonii.
SHINKANSEN
Będąc w Japonii nie sposób nie przejechać się miejscową linią kolejową – Shinkansen. Taki pociąg rozwija maksymalną prędkość 300 km/h (180 m/h). Ze względu na tak duże prędkości, torów Shinkansen nie przecina żadna droga, ani przejście.
Sieć obejmuje większość dużych miast na wyspach Honshu i Kyushu, a w fazie budowy jest siatka połączeń na wyspie Hokkaido. Mimo dużego zasięgu, z połączeń Shinkansen sami Japończycy korzystają głównie do przemieszczania się z domu do pracy.
GÓRA FUJI
Góra Fuji jest nie tylko najwyższą górą w Japonii (3776 metrów, 12 389 stóp), ale również swoistym symbolem kraju. Wyjątkowo symetryczny stożek bywa więc bardzo często przedstawiany zarówno w malarstwie, jak i w fotografii.
Fuji jest również aktywnym wulkanem, którego ostatni wybuch miał miejsce w 1707 roku. Góra oddalona jest o około 100 km (62 mile) na południowy zachód od Tokio i każdego roku wspina się na nią ponad 200 tys. osób.
RAMEN
Wielu spośród turystów, którzy poznali już Japonię jest zgodnych co do tego, że miejscowa kuchnia jest jedną z najsmaczniejszych na świecie. Poza znanym chyba na całym świecie sushi, popularny jest także ramen oraz japońskie dania z makaronu.
Pierwotnie znane w Chinach – danie ramen zaczęło być popularne w Japonii dopiero w XIX wieku. Składa się ono z chińskiego makaronu pszennego, który jest podawany w bulionie mięsnym lub rybnym. Co ciekawe, w każdym regionie Japonii, ramen jest przygotowywany nieco inaczej.
Źródło: www.tourism-review.pl
Fotografie pochodzą z serwisu flickr.com na licencji Creative Commons
Śródtytuły pochodzą z serwisu: TravelHoliday.pl
Portal Turystyczny TravelHoliday.pl