TravelHoliday.pl

Strona główna Informacje turystyczne Wycieczki fakultatywne

Majorka wycieczki fakultatywne

Kategorie: Hiszpania wycieczka

Wycieczki fakultatywne na MajorkePodczas pobytu na hiszpańskiej wyspie Majorka zapraszamy na wycieczkę do Valldemossy, miejscowości w której przebywał w XIX w. Fryderyk Chopin wraz z George Sand. Wspaniałe przeżycia dostarczy Państwu wycieczka dookoła wyspy - VUELTA ISLA, podczas której można zobaczyć najwyższe pasmo górskie Sierra de Tramuntana, oraz najdłuższy na wyspie wąwóz Torrente de Pareis, którego ściany sięgają na wysokość 200 m. Najbardziej widowiskowym podczas tej wycieczki jest zwiedzanie klifowego wybrzeża , które ukazuje się podczas podróży statkiem do Puerto de Soller.

Dla rodzin z dziećmi a także dla dorosłych proponujemy wizytę w Aqualandzie ARENAL, który jest jednym z najbardziej znanych turystycznych atrakcji o powierzchni 200 tys. m., z uroczą wysepka pośrodku kompleksu. Zapraszamy szczególnie na wieczór Majorkański, to prawdziwy wieczór pozwalający poznać taniec, śpiew, obyczaje i wspaniałe dania majorkańskie.

WYCIECZKA DO MIASTA VALLDEMOSSA

Po pokonaniu malowniczej, biegnącej przez wąwóz drogi docieramy do Valldemossy, która jest miejscem szczególnie ważnym dla Polaków. To właśnie tę urokliwie położoną miejscowość wybrał na miejsce swojego pobytu w XIX w. Fryderyk Chopin wraz z George Sand. Spacerując po wąskich uliczkach Valldemossy, wśród pięknej, romantycznej zabudowy, można doskonale zrozumieć jego decyzję. W pomieszczeniach zajmowanych przez pisarkę i kompozytora znajduje się muzeum i przechowywane są pamiątki związane z ich pobytem na wyspie. Warto również odwiedzić klasztor kartuzów- La Cartuja (dawny pałac królewski) z przyklasztorną apteką. Dodatkową atrakcją jest możliwość wysłuchania recitalu fortepianowego w zabytkowych klasztornych wnętrzach. W drodze do Valldemossy postój w stolicy Balearów - Palmie, gdzie przewidziany jest czas wolny.
CENY: 35 euro

WYCIECZKA DO FORMENTOR

Wycieczka daje możliwość zobaczenia kilku ciekawych miejsc, z których słynie Majorka. Głównym punktem podróży jest najdalej wysunięty na północ kawałek wyspy - półwysep Formentor. Już sama droga prowadząca ponad zatoką Pollensa dostarcza niesamowitych wrażeń i stanowi przedsmak tego, co czeka na miejscu. Wcinające się w morze klifowe wybrzeże dostarcza niezapomnianych przeżyć oraz zapierających dech w piersiach widoków. Ponadto białe plaże i lazurowe, czyste morze w miejscowości Formentor zachwycą każdego amatora kąpieli. W drodze powrotnej wizyta w miejscowości Inca, która znana jest z wyrobów skórzanych oraz degustacja miejscowych trunków w destylarni.
CENY: 35 euro

WYCIECZKA DO SMOCZEJ JASKINII

Dzięki wapiennej budowie wyspy wykształciło się na niej wiele imponujących jaskiń. Według legend to właśnie w nich w dawnych stuleciach ukrywali się piraci. Największą i najchętniej odwiedzaną przez turystów jest Smocza Jaskinia. Nazywana arcydziełem natury zachwyca niezliczoną ilością fantastycznie oświetlonych form naciekowych. Dodatkową atrakcją jaskini jest największe podziemne jezioro świata - Martela, położone na głębokości 25 m. Nad jego brzegiem będzie także okazja wysłuchania krótkiego koncertu muzyki poważnej połączonego z efektami świetlnymi. Po drodze do Porto Christo, gdzie znajduje się Smocza Jaskinia, wizyta w Manacor - drugim co do wielkości mieście na wyspie, słynącym z przemysłu meblarskiego oraz produkcji sztucznych pereł.
CENY: 45 euro

WYCIECZKA NA VUELTA ISLA - DOOKOŁA WYSPY

Wycieczka stanowi doskonałą propozycję dla osób, które chcą poznać piękno wyspy oraz odkryć jej zróżnicowanie. Pierwszym etapem podróży jest wizyta w najsłynniejszym na Balearach sanktuarium maryjnym w Lluc. Niezapomnianych przeżyć z pewnością dostarczy podróż przez najwyższe pasmo górskie Sierra de Tramuntana. Po pokonaniu górskich serpentyn ze słynnym 180-stopniowym zakrętem zwanym węzłem krawata docieramy do miejscowości Sa Calobra. Można tu podziwiać ujście najdłuższego na wyspie wąwozu Torrente de Pareis, którego ściany sięgają na wysokość 200 m. Równie atrakcyjne jest majestatyczne klifowe wybrzeże , które ukazuje się podczas podróży statkiem do Puerto de Soller. Następnie przejazd do Soller przez Złotą Dolinę, nazwaną tak dzięki licznym plantacjom drzewek pomarańczowych i cytrynowych. Na zakończenie przejazd zabytkową kolejką pochodzącą z początków XX w., do stolicy wyspy Palmy.
CENY: 65 euro

WYCIECZKA DO LA GRANJA

Wizyta w doskonale zachowanej historycznej posiadłości ziemskiej La Granja. Podczas zwiedzania można zobaczyć, jak wyglądało życie na typowej farmie w X w. Ubrani w tradycyjne stroje wyspiarze prezentują rzemiosło oraz zwyczaje. Za pomocą dawnych narzędzi uprawiają ziemię, przędą, gotują. Dodatkową atrakcją są pokazy tańca folklorystycznego. Ponadto znajdują się tu doskonale zachowane komnaty, warsztaty, stajnie oraz mały ogród zoologiczny. Całości dopełniają zadbane ogrody oraz naturalne fontanny. Dla zwiedzających degustacja win oraz przysmaków regionalnej kuchni.
CENY: 35 euro

WYCIECZKA DO AQUALAND ARENAL

Jeden z najbardziej znanych turystycznych atrakcji o powierzchni 200 tys. m˛ i 53 tys. m˛ zieleni, z uroczą wysepka pośrodku kompleksu. Park oferuje 20 różnorodnych wodnych atrakcji, zjeżdżalni, basenów, wysepkę pośrodku kompleksu. Jest miejscem na dobra zabawę, które warto odwiedzić podczas pobytu na wyspie.
Cena: ok. 40 EUR

WIECZÓR MAJORKAŃSKI

Prawdziwy wieczór pozwalający poznać taniec, śpiew, obyczaje i wspaniałe dania majorkańskie. Podczas wieczoru: profesjonalne pokazy artystyczne z wykorzystaniem gry dźwięku i światła oraz regionalne dania i napoje.
Cena: ok.68 EUR

WYCIECZKA DO SMOCZEJ JASKINII

Przejazd do drugiego co do wielkości miasta - Manacor poprzez malownicze niziny Majorki z sadami owocowymi i młynami wodnymi. Manacor jest słynne ze swojego przemysłu meblowego i produkcji sztucznych pereł. W programie przewidziano wizytę w jednej z największych hurtowni - Perlas Majorica. Jej perły podziwiane są na całym świecie. Następnym punktem programu jest przejazd do miasta Porto Cristo, gdzie podczas czasu wolnego można zwiedzić port. Następnie zwiedzanie Smoczej Jaskini. W jej nieprawdopodobnej scenerii, na brzegu jeziora Martel (największego podziemnego jeziora na świecie) organizowany jest mały koncert z efektami świetlnymi.

WYCIECZKA DO CASSINO PALADIUM

Najnowocześniejsze miejsce zabaw położone w najpiękniejszej części Majorki, w którym można przeżyć jedną z najbardziej fascynujących nocy. Do kolacji z suto zastawionymi stołami przygrywają zespoły, następnie wspaniałe show. Najważniejszą częścią programu jest występ hiszpańskiego baletu oraz laserowe show. Można spróbować swoich sił w kasynie (należy mieć przy sobie paszport). To wyjątkowe, międzynarodowe przedstawienie sprawia, że wizyta w Cassino Paladium pozostawia niezapomniane wrażenia.

WYCIECZKA DO SON ANMAR

W czasie tej wieczornej wycieczki odwiedzą Państwo starą majorkańską posiadłość z XVI wieku. Z historycznym charakterem budowli kontrastuje nowoczesna sala, w której odbywają się imprezy. Podczas uroczystej kolacji podawane są specjały kuchni majorkańskiej oraz trwają występy artystyczne. Możecie Państwo podziwiać popisy hiszpańskiego baletu, wystąpienie maga, zespołu muzycznego The Drifters. Po zakończeniu trzygodzinnego programu gospodarze zapraszają na taras, gdzie zobaczyć można grę wody i świateł, a także zatańczyć przy orkiestrze.

WYCIECZKA DO POLLENSY I FORMENTORU

Przejazd wzdłuż wyspy aż na północne wybrzeże. Postój w mieście Inca - trzecim co do wielkości na wyspie, znanym z przemysłu skórzanego. Dalej przejazd nad zatokę w Pollensie do przystani rybackiej. Przy dobrej pogodzie rejs łodzią wycieczkową do plaży Formentor, na której czas wolny można spędzić na kąpieli w morzu i opalaniu się. Hotel Formentor jest najstarszym i najbardziej luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelem na Majorce, który gości u siebie światową elitę. W drodze powrotnej postój w Mirador des Colomar, skąd rozciąga się wspaniały widok na północny brzeg wyspy i miasto Pollensa.

WYCIECZKA DO MARIENLAND

To miejsce w Magaluf jest rajem dla dzieci. Wspaniałe występy delfinów, różnobarwnych papug oraz popisy innych zwierząt. Znajdują się tu również baseny i zjeżdżalnie.

ŁÓDŹ PODWODNA NEMO

W Magaluf wejście na łódź, która w ciągu 20-minutowego rejsu dowiezie Państwa na wysepkę Isla De Sech, gdzie wsiądziecie do łodzi podwodnej. W ciągu 45-minutowego rejsu można podziwiać pięknie ubarwione ryby, różne morskie stworzenie oraz wraki starych statków. A to wszystko na jednej z najnowocześniejszych łodzi podwodnych z odpowiednio wyszkoloną załogą. Cena orientacyjna: dorośli - ok. 225, 00 zł; dzieci - 120,00 zł.

TENIS ARENAL

Ogromna powierzchnia w najbardziej popularnej części El Arenal przeznaczona do uprawiania sportów. Można tutaj spróbować swoich sił w kręglach, mini-golfie, tenisie, squash'u, badmintonie czy tenisie stołowym. Do dyspozycji również siłownia. Znajdzie się i kącik dla dzieci.

GOLF FANTASIA

W miejscowości Palma Nova i El Arenal dużo atrakcji znajdą miłośnicy golfa. Dla nich przygotowano pola golfowe usytuowane bezpośrednio przy plaży pełne palm, wodospadów, jeziorek i mini-jaskiń. Do dekoracji należą również historyczne stwory, znane głównie z "Parku Jurajskiego" Spielberga.

Wszystkie wycieczki fakultatywne sa propozycjami lokalnych biur podróży lub organizatorów turystycznych. Podane wyżej ceny wycieczek są orientacyjne, a program ramowy. Programy wycieczek i ceny wycieczek nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Kliknij tu i sprawdź tanie wczasy lub wycieczkę last minute na Majorkę w naszym serwisie www.ogloszeniaturystyka.pl lub napisz do nas lub wyślij e-maila a znajdziemy dla Ciebie podróż życia.

TravelHoliday.pl
Wakacje last minute i tanie wakacje

Dodaj komentarz

Portal turystyczny TravelHoliday.pl sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi.
Korzystanie z Portalu Turystycznego TravelHoliday.pl i serwisu travel7.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Ten moduł wymaga komponentu Communicator
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.