WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Polaków obowiązują wizy pobytowe. Turyści mają możliwość uzyskania wizy na granicy. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy. Wymaga się okazania biletu powrotnego. W przypadku turystów indywidualnych (bez wykupionego pakietu turystycznego) służby migracyjne mogą żądać okazania środków finansowych potrzebnych na deklarowany okres pobytu (gotówka lub karty kredytowe) oraz prosić o szczegółowy plan pobytu. W przypadku wiz w innym celu niż turystyczny (biznesowe, służbowe, długoterminowe), należy złożyć wniosek w placówce dyplomatycznej Jamajki.
PRZEPISY CELNE
Należy zgłosić służbom celnym wwóz dewiz w gotówce powyżej 10 tys. Obowiązuje całkowity zakaz wywozu roślin, owoców i zwierząt. Zabroniony jest wwóz narkotyków, broni palnej i materiałów wybuchowych, wydawnictw pornograficznych i okultystycznych, żywności, kawy, kwiatów i roślin. Nie można odzyskać podatku VAT od zakupionych towarów.
MELDUNEK
Turystów obowiązek meldunkowy nie dotyczy.
UBEZPIECZENIE
Uznawane są tylko ubezpieczenia firm międzynarodowych. Polisy wystawiane przez polskie firmy ubezpieczeniowe nie są honorowane. Lekarz może zażądać zapłaty w gotówce za usługę pomimo posiadanego ubezpieczenia.
INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Ruch uliczny lewostronny.
SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Nie są wymagane żadne szczepienia, jeżeli turyści przyjeżdżają na Jamajkę bezpośrednio z Polski. Przy wjeździe z Afryki lub Ameryki Południowej wymagane jest okazanie szczepienie przeciw żółtej febrze. Zalecane szczepienie przeciw żółtaczce oraz profilaktyka przeciw malarii i dengue (odstraszacze komarów). Ze względu na zagrożenie leptospirozą należy unikać kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych. Unikać spożywania nieprzetworzonej żywności i nieprzegotowanej wody oraz jedzenia od ulicznych sprzedawców. Poza Kingston i Montego Bay opieka lekarska ograniczona. Polecany szpital: the University of the West Indies Hospital
BEZPIECZEŃSTWO NA JAMAJCE
Zagrożenie przestępczością pospolitą (kradzieże). Należy zachować ostrożność w poruszaniu się po zmroku i unikać dzielnic określanych jako niebezpieczne. Nie należy pozostawiać rzeczy bez opieki, także w pokojach hotelowych. Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju.
ŚWIĘTA
Nowy Rok, Środa Popielcowa, Wielki Piątek, Wielkanoc (niedziela i poniedziałek), 23 maja –Święto Pracy, 1 sierpnia – Dzień Emancypacji, 6 sierpnia – Święto Niepodległości, 20 października – Dzień Bohaterów, 25–26 grudnia – Boże Narodzenie.