TravelHoliday.pl

Informacje turystyczne

Jak dobrze i bez stresu przygotować się do podróży

Kategorie: wypoczynek podróże
Przygotowania do podróży

Podejmowanie decyzji o wyjeździe wakacyjnym czasem wiąże się z wyborem wycieczki z oferty last minute. Nie myślimy wtedy o wielu sprawach, wtedy liczy się dla nas tylko ciekawy kierunek, niska cena no i oczywiście dobry hotel.

Dzięki kilku poradom chcemy przybliżyć na co zwrócić szczególną uwagę wyjeżdżając na urlop co faktycznie zaoszczędzi nam dużo czasu, wysiłku i pieniędzy oraz pozwoli uniknąć wielu kłopotów na miejscu. W końcu to ma być wypoczynek, a nie nagły problem który zepsuje nam czar upragnionych wakacji.

Bułgaria otwiera granice posiadaczom wizy Schengen

Wycieczka do Bułgarii

Rząd bułgarski zadecydował, że turyści posiadający wizę Schengen będą mogli bez problemów podróżować po kraju. Otwarte granice mają spowodować większy ruch turystyczny oraz lepszą możliwość zawierania bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Bułgaria czyni starania, by wejść do strefy Schengen. Zaakceptowany przez premiera wniosek o otwarciu granic ma zapewnić, iż do dnia wstąpienia Bułgarii do tej strefy, będzie stosowany jednostronny bezwizowy system dla posiadaczy ważnej wizy.

31,4 mln turystów odwiedziło Turcję w 2011 roku

Wycieczka do Turcji

Tureckie Ministerstwo Kultury i Turystyki opublikowało statystyki dotyczące odwiedzających ten kraj.

Według raportu w grudniu 2011 roku Turcję odwiedziło ok. 2 mln turystów, co stanowi wzrost o 2,47% w porównaniu z liczbą odwiedzających w grudniu 2010 roku.Od stycznia do grudnia 2011 roku kraj ten ogółem odwiedziło 31 456 076 turystów.

Coraz szybszy rozwój turystyki pielgrzymkowej na świecie

Pielgrzymka do Izraela

Turystka dla wielu może wydawać się niewielką gałęzią przemysłu, jednak liczby sugerują, że obecnie jest ona jednym z najbardziej ekspansywnych segmentów światowej gospodarki.

Dla osób wierzących, zwiedzanie miejsc kultu religijnego od dawna jest sprawą niezwykle istotną, w związku z czym są oni skłonni pokonać wiele tysięcy kilometrów, by dotrzeć do takich miejsc. Ponadto, duża część pielgrzymowiczów, swoje wyjazdy planuje ze sporym wyprzedzeniem w celu uniknięcie przykrych niespodzianek.

Tak więc oparta na wierze gałąź turystyki stała się jednym z najszybciej rozwijających się segmentów wielu gospodarek.

Rozkwit turystyki morskiej i rejsów wycieczkowych

Kategorie: rejsy
Rejsy wycieczkowe

Popularność statków wycieczkowych rośnie z roku na rok, a kolejne kraje starają się nie przegapić rozwijającego się rynku usług podróży morskich. Część mediów zwraca jednak uwagę na zagrożenia płynące z tego typu działalności.


W 2010 roku, 15 milionów turystów spędziło wakacje na statkach wycieczkowych, z czego 11,1 miliona przypadło na turystów z USA. Dane liczbowe sugerują, że branża ta wzrasta wraz z ilością nowych statków oddawanych do eksploatacji.

Najgorsze miejsca na wakacyjne wyjazdy

Wycieczka do Meksyku

Branża turystyczna jest korzystna dla każdej gospodarki, zwłaszcza jeśli aktualnie przeżywa swój rozkwit. Niestety istnieje wiele miejsc, które negatywnie wpływają na wizerunek branży.

Poczucie bezpieczeństwa, odpowiednia ochrona, wysoka jakość usług oraz komfort zakwaterowania – to najbardziej popularne wymagania, jakich od hotelu oczekują podróżujący. A zatem wydaje się, że każda destynacja, której podstawowym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby turystów, powinna spełniać powyższe warunki.

2012 rok może być rokiem przełomowym dla turystyki

Wycieczka do Londynu

Rok 2012 wydaje się być szczególny – przez jednych z niecierpliwością wyczekiwany, u innych budzący liczne obawy. Jedno jest jednak pewne – będzie to czas wielu ważnych wydarzeń.


Ten rok będzie magiczny. Nie tylko ze względu na przepowiadany przez wielu jasnowidzów koniec świata, ale przede wszystkim dlatego, że będzie czasem wielu ważnych rocznic i wydarzeń.

Turyści w Egipcie mogą być bardziej kontrolowani

Wycieczka do Egiptu

Pomijając czynniki ekonomiczne i sytuację polityczną, które w ostatnim czasie miały zasadniczy wpływ na egipską branżę turystyczną, islamskie ugrupowania polityczne w Egipcie walczą o ograniczenie praw turystów, którzy ich zdaniem – zachowują się jak chcą…

Wybierasz się do Ameryki Południowej? Uważaj na portfel!

Wycieczka do Brazylii

Ameryka Południowa kojarzy nam się z piłką nożną, gorącymi kobietami i Latynosami, pięknymi plażami i najlepszym karnawałem w Rio. Miasta tego kontynentu kryją jednak swoją mroczną stronę …

Jak z relacji turystów wynika, do najmniej przyjaznych krajów należy Brazylia. W Sao Paulo najłatwiej paść ofiarą kradzieży. Choć państwo nie należy do najtańszych pod względem turystycznym, nie rozpieszcza swoich mieszkańców, a ich sytuacja materialna daleko odbiega od ideału.

Fenomen turystyczny Hiszpanii w czasach kryzysu

Wycieczka do Hiszpanii

Kryzys w Europie dotknął swoimi mackami wiele krajów, w tym także Hiszpanię. Jednak recesja omija szerokim łukiem branżę turystyczną tego kraju, która nieznaną nam siłą przyciąga zagranicznych turystów.

Okazuje się, że największymi fanami hiszpańskich plaży są Brytyjczycy i Niemcy. Liczba Francuzów, Włochów i Skandynawów spędzających w tym kraju urlop wzrasta z roku na roku. 2011 rok przyniósł ze sobą pasmo sukcesów w tej dziedzinie.

Londyn widziany oczami bezdomnych przewodników turystycznych

Wycieczka do Londynu

Powszechne skojarzenia z Londynem ograniczają się często do siedziby Królowej Elżbiety II, Big Ben'a, metra i jego słynnego logo, a także wielowiekowej nikomu nieznanej historii. Londyn mógłby wydawać się szczęśliwą przystanią dla wielu imigrantów poszukujących swojego szczęścia na Wyspach.

Niestety nie do wszystkich z nich uśmiechnęła się fortuna i zamiast cieszyć się z pobytu w „finansowym raju” pogrążają się w rozpaczy z powodu niespełnionych ambicji i oczekiwań. Przed nami krótka historia o niespełnionych marzeniach, stoczeniu się na dno i próbie powrotu do pionu w cieniu największej imprezy finansowej świata (nawet Nowym Jork przegrywa ze stolicą Wielkiej Brytanii).

Tybet coraz popularniejszy wśród zagranicznych turystów

Wycieczka do Tybetu

Tybet wydaje się być krainą położoną niemal na niebie. Położony na wysokości ponad 4 000 metrów nad poziomem morza jest rajem dla alpinistów i miłośników dziedzictwa kulturowego.

Istnieje wiele opowieści na temat Tybetu, jego historii, kultury i statusu politycznego. Niemniej, jest to fantastyczne miejsce, które położone jest prawie w chmurach, a średnia wysokość wynosi tam 4 000 metrów nad poziomem morza.

Australia potrzebuje turystów i pracowników branży turystycznej

Wycieczka do Australii

Australia potrzebuje obecnie napływowej siły roboczej, by móc uzdrowić miejscową branżę turystyczną. Brakuje bowiem obecnie turystów, którzy pozwoliliby na dostateczne zyski.


Australia wydaje się być idealnym miejscem do odwiedzenia dla zagranicznych turystów. Wpływa na to między innymi: z reguły świetna pogoda, wspaniałe miasta oraz możliwość swobodnego porozumiewania się w najpopularniejszym języku na świecie przy jednoczesnym poczuciu bycia w egzotycznym miejscu.

Południowe Missisipi stawia na Eko Turystykę

Podróż do USA

Eko-turystyka stała się ostatnio bardzo popularnym terminem w branży. W związku z tym cały czas wzrasta liczba destynacji, które koncentrują się na szeroko pojętej ekologii. Wśród nich wymienić można między innymi Południowe Missisipi i Wybrzeże Gulf Island.

Kraje zatoki perskiej zainwestują w turystykę Maroka

Tania wycieczka do Maroka

Maroko liczy na uniknięcie skutków kryzysu w strefie Euro. Kraj ten usilnie zabiega bowiem o sponsorów z rejonu Zatoki Perskiej.

Namibia uwielbiana przez fotografów

Podróż do NamibiiWartość Namibii została już odkryta przez fotografów i producentów z Hollywood. Jednak ostatnio, uderzające piękno tego kraju robi również wrażenie na przeciętnych turystach, którzy odwiedzają południową część Afryki.

Namibia jest bardzo wyjątkowym krajem często odwiedzanym przez fotografów, którzy wciąż zachwycają się miejscowym pięknem. Namibię od lat cenią także producenci filmowi z Hollywood, a także twórcy teledysków dla MTV.

Tajlandia odbudowuje swoją atrakcyjność turystyczną po powodzi

Wycieczka do TajlandiiPomimo ostatnich tragicznych wydarzeń w Tajlandii, która została spowita przez powódź, kraj wydaje się wracać do równowagi. Eksperci przekonują, że 97% powierzchni państwa jest całkowicie bezpieczna.

Biorąc pod uwagę ostatnie lata i wzrost przyjazdów turystów z zagranicy oraz poprawę wizerunku kraju na arenie międzynarodowej, przyszłość Tajlandii wydawała się być usłana różami.

Amristar w Indiach - mało popularny szlak wśród turystów

Podróż do Indii

Złota Świątynia i jej okolice są najcenniejszymi atrakcjami w Amristarze. Aby wykorzystać to do promocji miasta, uruchomiono ostatnio specjalny Szlak Dziedzictwa Amristar, jednak mimo upływu miesiąca turyści wcale nie przyjeżdżają…

Powstało muzeum sztuki amerykańskiej Crystal Bridges w stanie Arkansas

Wycieczka do USA

Listopad 2011 roku przyniósł wiele ciekawych rzeczy, jednak oczy miłośników sztuki skupione są na Arkansas. Muzeum Sztuki Amerykańskiej Crystal Bridges uważane za jedno z najważniejszych miejsc poświęconych współczesnej sztuce, otworzone zostało 11 listopada.

Arabska wiosna - turyści pilnie poszukiwani

Wycieczka do Egiptu i Tunezji

Tegoroczna wiosna była bardzo burzliwa z politycznego punktu widzenia. Arabska Wiosna stała się więc oficjalnym terminem, który wiąże się ze sporymi obawami związanymi z branżą turystyczną.

W 2012 roku branża turystyczna wyjdzie z kryzysu

Kategorie: Grecja Niemcy wycieczka
Tania wycieczka do Portugalii

Prognozy dotyczące rozwoju branży turystycznej w roku 2012 wydają się być bardzo optymistyczne, zwłaszcza w kontekście Europy.

W związku z trwającym aktualnie kryzysem w Europie i strefie euro, wydawać by się mogło, że sytuacja w branży turystycznej jest bardzo trudna, zwłaszcza na Starym Kontynencie.

Hiszpania przeżywa turystyczny rozkwit

Wczasy w Hiszpanii

Hiszpańska branża turystyczna przeżywa ostatnio swój prawdziwy rozkwit, co pozytywnie wpływa na krajową gospodarkę. Hiszpania od dawna była chętnie odwiedzana przez brytyjskich turystów, jednak ostatnio jest to szczególnie widoczne.

Najbardziej przereklamowane atrakcje turystyczne

Wycieczka do Francji

Zdarzyło ci się kiedyś wiele godzin podróżować do upragnionego miejsca, by spędzić prawie tyle samo w kolejkach walcząc z tłumem sfrustrowanych turystów?

Odpowiedź wydaje się być oczywista… Wynika to jednak z tego, że niektóre atrakcje turystyczne są po prostu przereklamowane.

Tourism-Review.pl za portalem Gadling.com prezentuje listę najbardziej popularnych miejsc, które niekoniecznie warte są swojego rozgłosu.

Podróżni niezadowoleni z opłat za internet w luksusowych hotelach

Wypoczynek w hotelu

Sporym problemem dla często podróżujących osób jest fakt, że wiele hoteli, także tych luksusowych pobiera dodatkowe opłaty za możliwość korzystania z Internetu. Zdaniem wielu – to jest nie do akceptacji.

Dla każdego hotelu priorytetem powinno być zaspokajanie potrzeb i życzeń klientów. Od kilku lat powszechny dostęp do Internetu jest już standardem i wielu turystów nie wyobraża sobie dodatkowo płacić za tę funkcjonalność.

Wzrost liczby turystów w Nowej Zelandii

Wycieczka do Nowej Zelandii

Kilka tygodni temu zakończyły się Mistrzostwa Świata w Rugby w Nowej Zelandii. Wpływ tej imprezy na krajową turystykę był ogromny, w związku z czym Nowa Zelandia chce pójść za ciosem i wykorzystać ten fakt do dalszej promocji swojej oferty turystycznej.

Zwiedzanie Japonii - 7 niesamowitych miejsc

Wycieczka do Japonii

Japonia, lub jak kto woli – kraj wschodzącego słońca obfituje we wspaniałe zabytki i niesamowite krajobrazy. Zespół Tourism-Review.pl za portalem Everything-Everywhere.com zachęca zatem do odwiedzenie siedmiu cudów Japonii, wśród których znajduje się między innymi Góra Fuji oraz Zamek Himeji.

Nowe przepisy wizowe dla turystów podróżujących na Sri Lanke

Wczasy na Sri Lance

Szykują się znaczące zmiany w systemie wizowym Sri Lanki. Aplikanci, przed uzyskaniem wizy będą teraz musieli złożyć specjalny wniosek drogą internetową.

Zasady zmieniły się dla turystów z 76 krajów. Od teraz będą oni musieli składać specjalne wnioski online, a nie otrzymywac wizy w dniu przyjazdu – jak to miało miejsce do tej pory. Wyjątkiem od tej reguły będą jedynie obywatele Singapuru i Malediwów, którzy są uprzywilejowani w tym aspekcie.

Hiszpania pomimo kryzysu odnotowuje wzrost przyjazdów turystycznych

Wczasy w Hiszpanii

Pomimo ponurej atmosfery gospodarczej w Europie, Hiszpania wciąż bardzo prężnie się rozwija. Przykładem może być tegoroczny sierpień.

Podczas, gdy takie kraje jak Francja, czy Niemcy do dziś odczuwają skutki kryzysu finansowego z 2008 roku, Hiszpania radzi sobie całkiem nieźle.

Szwecja rajem dla miłośników raftingu

Kategorie: Szwecja podróże
Wycieczka do Szwecji

Szwecja ma powszechnie opinię pięknego kraju, w którym masowo rodzą się nowe talenty hokejowe. Jednak niektórzy patrzą na ten kraj wyłącznie poprzez pryzmat raftingu. Wielu ekspertów jest zgodnych co do tego, że najlepszym miejscem dla tego sportu jest szwedzka rzeka Kaitum.

Szwedzi są bardzo dumni ze swoich niezwykłych krajobrazów, tysięcy jezior i wspaniałych gór. Warto jednak wiedzieć, że kraj ten jest także idealną destynacją dla miłośników podwyższonego poziomu adrenaliny.

Australijski Darwin przyciąga tysiące turystów

Tania wycieczka do Australii

Darwin – stolica północnej Australii jest jednym z miejsc, do których turyści przybywają bardzo chętnie. Miejscowa różnorodność atrakcji oraz bardzo przyjazna, sielankowa wręcz atmosfera jest w stanie każdego wprawić w dobry humor.

Pora monsunowa uderzyła w północną część Indii

Kategorie: Indie podróże
Tania wycieczka do Indii

Będąca stolicą indyjskiego stanu Himachal Pradesh – Shimla jest idealnym miejscem na wakacyjny urlop. Tegoroczna pora monsunowa zbiera swoje żniwo, jednak lokalna turystyka wyraźnie cierpi.

Nazywana przez Brytyjczyków “Królową Gór” - Shilma, od dawna jest bardo znanym i chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem. I choć podobnie jak w wielu innych miejscach w tym regionie, pora monsunowa jest nie do uniknięcia, to miejscowi zdołali się do niej przyzwyczaić.

Turyści omijają kraje Afryki Północnej

Kategorie: Egipt Tunezja wczasy
Tania wycieczka do Egiptu i Tunezji

Coraz więcej turystów rezygnuje z wyjazdów do północnej Afryki, decydując sie na wypoczynek w europejskich krajach śródziemnomorskich. Polityczne zawirowania na północy Afryki spowodowały znaczące zmiany w ruchu turystycznym w tamtym regionie.

Wydarzenia te, zwane także ”Arabską wiosną”, spowodowały zmiany w wakacyjnych planach wielu europejskich turystów. Takie kraje jak Tunezja czy Egipt zanotowały znaczący spadek odwiedzin, a Francja, Hiszpania i Grecja z kolei skorzystały na tym odnotowując znaczący napływ turystów.

Wulkany na Kostaryce przyciągają turystów

Wczasy na Kostaryce

Noc skrada się przez tropikalny las, mgła opada w dół po bokach wulkanu, oplatając wilgoć i chłód wokół obozowiska prehistorycznego mężczyzny i kobiety. Grupa ludzi przygląda się bacznie szczytowi góry, zastanawiając się skąd pochodzi blask.

Czerwony głaz spada po stromych, popielatych stokach krzesząc z siebie iskry. Jeden człowiek, lider, wstaje z tłumu; pokazuje reszcie aby została na miejscach. Bierze skorupę orzecha kokosowego i kieruje się w stronę wulkanu, stając w pojedynek z burzliwą górą.

Spadek popytu i wzrost cen rujnują rosyjską turystykę

Tania wycieczka do Rosji

Rosyjska branża turystyczna boryka się obecnie ze spadającym popytem i rosnącymi cenami. Jak wynika z ostatnich badań, ponad połowa firm działających w branży jest bardzo niezadowolona z obecnej sytuacji.

W pierwszej połowie 2011 roku wzrost rosyjskiej branży turystycznej uległ znacznemu spowolnieniu w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim.

Coraz szybszy rozwój turystyki pielgrzymkowej w Polsce

Wycieczka do Rzymu

Wśród polskich turystów coraz większą popularnością cieszy się turystyka pielgrzymkowa. Topowymi destynacjami są dla Polaków: Włochy, Francja i Hiszpania.

Mimo nie najniższych kosztów, wycieczki w celach religijnych cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Główną tego przyczyną jest bardzo duże przywiązanie Polaków do tradycji religijnych.

Najgłębsze jeziora świata

Wycieczka do Kanady, Indonezji

Wiele jezior na całym świecie cieszy się ogromna popularnością wśród turystów, oferując wspaniałe miejsca na idealne wakacje. Zachęcamy zatem do wirtualnej wycieczki po pięciu najgłębszych jeziorach świata razem z Tourism-Review.pl.

Kenijska branża turystyczna stawia na większy rozwój

Tania wycieczka do Kenii

Poprzez wyszczególnienie konkretnych grup docelowych turystów, Kenia ma nadzieję doprowadzić do wzrostu krajowej branży turystycznej i stać się liderem na afrykańskiej mapie turystyki.

Francję odwiedza coraz więcej turystów

Tania wycieczka do Francji

W sezonie letnim bieżącego roku Francję odwiedziło o 44% więcej turystów, niż rok temu. Wśród przyjeżdżających największą popularnością cieszyło się zwiedzanie miast i pobyty nad morzem.

Brak nadzoru policji źle wpływa na egipską turystykę

Tania wycieczka do Egiptu

Brak obecności służb porządkowych w okolicy najpopularniejszych egipskich atrakcji turystycznych, wraz ze wzrostem przestępczości i coraz częściej odnotowywanymi przypadkami wandalizmu, zagrażają rozwojowi ruchu turystycznego w tym kraju.

Australijskie porty morskie nie sa przygotowane na duży ruch turystyczny

Podróż do Australii

Dobrą wiadomością dla australijskiej branży turystycznej jest to, że biznes się rozwija i liczba statków wycieczkowych, które przybędą w sezonie 2012-2013 może być wyższa, niż gdziekolwiek indziej.

Złą wiadomością jest natomiast fakt, że miejscowe porty mogą sobie nie poradzić z tak dużym obłożeniem.

8 cudów Chin

Tania wycieczka do Chin

Chiny są ogromnym krajem, którego potencjał turystyczny często bywa niewykorzystany, a kraj ukrywa jedne z najpiękniejszych krajobrazów i okazów dziedzictwa kulturowego na świecie.

W związku z tym Tourism-Review.pl za pośrednictwem portalu Lunch.com przedstawia 8 najbardziej znanych miejsc w Chinach.

Ubezpieczenie turystyczne

Wczasy i wycieczki last minute Każdy turysta powinien pamiętać, aby ubezpieczyć swój wyjazd. Nikomu źle nie życzymy, ale nigdy nie wiadomo co może się stać, a wówczas - nie posiadając stosownego ubezpieczenia - mamy zepsute wakacje i portfel chudszy o koszty, które musimy sami ponieść.

Puerto Rico poprawia bezpieczeństwo turystów

Kategorie: wycieczka wczasy
Tania wycieczka do Puerto Rico

Władze Puerto Rico dążą obecnie do zwiększenia liczby policjantów na plażach i terenach atrakcyjnych turystycznie w celu złagodzenia lęków gości przed wzrastająca ilością morderstw, jakie ostatnio miały miejsce na Karaibach.

Współczynnik zabójstw w Puerto Rico nigdy wcześniej nie był realnym zagrożeniem dla miejscowej branży turystycznej.

RPA nie radzi sobie z kłusownikami

Tanie wycieczki do RPA

World Wildlife Fund (WWF) wydała niedawno komunikat ostrzegawczy, z którego wynika, że w tym roku w RPA kłusownicy zabili w sumie prawie 200 nosorożców.

Dane te są zatrważające, a lokalne władze gotowe do przeciwdziałania temu zjawisku.

Niemcy i Austriacy wspomagają chorwacką turystykę

Tania wycieczka do Chorwacji

Chorwacja bardzo liczy na branżę turystyczną w kontekście poprawy sytuacji finansowej kraju po kryzysie gospodarczym.

Odnotowany ostatnio duży napływ turystów z Niemiec i Austrii sprawił, że to właśnie Chorwacja radzi sobie najlepiej spośród państw dawnej Jugosławii.

Warto odwiedzić norweskie wyspy Lofoty

Tania wycieczka do Norwegii

Naturalny urok Norwegii i piękno miejscowych fiordów od lat inspirują wielu poetów i powieściopisarzy.

Za szczególnie urokliwe uważane są wyspy Lofoty, których piękno i arktyczne powietrze sprawiają, że naprawdę warto tam pojechać.

Nowa Zelandia liczy na większą ilość turystów

Wycieczka do Nowej Zelandii

Po klęsce żywiołowej, jaka dotknęła ostatnio Nową Zelandię, miejscowa branża turystyczna odnotowała gigantyczne straty z powodu braku zainteresowania krajem wśród turystów.

Jakby trzęsienie ziemi w nowozelandzkim Christchurch to było mało, to jeszcze w Puyehue-Cordon Caulle miało miejsce tornado, a topniejące śniegi stwarzają zagrożenie powodziowe.

Europa liczy na rozwój branży turystycznej

Wycieczka i do Meksyku

W konsekwencji kryzysu gospodarczego, jaki miał ostatnio miejsce w większości krajów, Europa liczy na to, że branża turystyczna pomoże wielu państwom wrócić do równowagi.

Jest w tym wiele prawdy, albowiem turystyka ma się bardzo dobrze nawet w krajach, gdzie recesja gospodarcza odbiła się najmocniej.

La Palma dla miłośników gór i zdobywców wulkanów

Kategorie: Hiszpania wycieczka
Wycieczki last minute do Hiszpanii

La Palma jest jedną z najczęściej odwiedzanych Wysp Kanaryjskich, gdzie każdego roku wypoczywają tysiące turystów z całego świata.

tosunkowo niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wyspa jest prawdziwym rajem dla miłośników turystyki pieszej, a dzięki znajdującym się na niej wulkanom, oferuje niesamowite krajobrazy.

Wycieczki bryczką po Nowym Jorku

Zwiedzanie Nowego Jorku

Jednym z najważniejszych miejsc w Nowym Jorku jest Central Park, który każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata.

Od niedawna, ci którzy szukają odrobiny romantyzmu lub ci, którzy są zbyt leniwi mają możliwość zwiedzania parku w bryczce.

Niedźwiedzie atakują turystów w Parku Narodowym Yellowstone

Tanie wycieczki do USAPark Narodowy Yellowstone plasuje się w czołówce najchętniej odwiedzanych parków w USA, w związku z czym jego naturalne piękno każdego roku przyciąga miliony turystów.

Niestety jednak ostatnie ataki niedźwiedzi biją na alarm.

Strona 1 z 4

Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Ten moduł wymaga komponentu Communicator
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.