TravelHoliday.pl

Strona główna Informacje turystyczne Wycieczki fakultatywne

Hiszpania wycieczki fakultatywne

Kategorie: Hiszpania wycieczka

Wycieczki fakultatywne HiszpaniaHiszpania, położona w południowo-zachodniej Europie, na Półwyspie Iberyjskim, jest niezwykle zróżnicowana. W ostatnim ćwierćwieczu utworzono kilkanaście autonomías - regionów autonomicznych - z których każdy ma własny rząd, budżet i ministerstwo kultury.

Tych, którzy pierwszy raz goszczą w tym kraju, najbardziej zaskakują przede wszystkim różnice między regionami - w języku, kulturze, tradycjach artystycznych, krajobrazie i polityce. Największym powodzeniem cieszy się hiszpańskie wybrzeże z piaszczystymi, pełnymi słońca plażami, ciepłym, błękitnym morzem oraz bogatą ofertą rozrywki.

Wypoczywający w Hiszpanii Turyści mogą korzystać z wielu propozycji wycieczek fakultatywnych. Proponujemy wycieczkę do Barcelony, stolicy Katalonii, ze zwiedzaniem centrum miasta oraz wielu zabytków. Warto także wybrać się na wycieczkę w góry Montserra, która jest jedną z najciekawszych wycieczek w Hiszpanii. Proponujemy także wycieczkę do Andory oraz zwiedzanie Gibraltaru.

WYCIECZKA DO PARKU LA SIESTA

Wycieczka do wodnego parku rozrywki z licznymi zjeżdżalniami, torami wodnymi i zespołami różnych basenów. Możliwość obejrzenia pokazu tresury delfinów, słoni morskich oraz papug.
Cena: ok. 42 EUR

WYCIECZKA DO BARCELONY

Wycieczka do stolicy Katalonii Barcelony. W programie wycieczki zwiedzanie słynnego zabytkowego gotyckiego centrum miasta, wzgórza Montjuic z cytadelą, kościoła Sagrada Familia oraz słynnego stadionu i muzeum klubu piłkarskiego FC Barcelona.

Wycieczka może rozpoczynać się także od kościoła Sagrada Familia, który uchodzi za największe dzieło, tworzącego w Barcelonie Antonia Gaudiego. Początkowo architektem kościoła był inny architekt, jednakże ostatecznie budową Sagrady zajął się Gaudi. Pomimo, iż architekt spędził nad budowlą aż cztery dekady, nie udało mu się skończyć swojego działa życia, aczkolwiek nawet niedokończona budowa robi niesamowite wrażenie.

Następnie planowana jest wizyta w dzielnicy Eixample, gdzie będzie okazja zobaczyć tereny EXPO, oraz zwiedzić wzgórze Montjuic, w którym to rozpoczęto i zakończono Igrzyska Olimpijskie, których organizatorem było w roku 1992 miasto Gaudiego.
W trakcie wycieczki po Barcelonie planowany jest także spacer po, prowadzącej z Plaza de Catalunya do portu, ulicy Ramblas, stanowiącej główny deptak miasta. Zwiedza się także Stare Miasto, z dzielnicą gotycką. Tutaj właśnie znajduje się piękna Katedra Św. Eulalii, którą także będziemy mogli zobaczyć.
Cena: ok. 36 EUR

WYCIECZKA DO MONTSERRAT

Montserrat to masyw górski w Katalonii, znajdujący się w odległości ok. 40 km na zachód od Barcelony. Ta skała wapienna, której najwyższy szczyt wznosi się na wysokość 1236 m n.p.m., stanowi cel jednej z najciekawszych wycieczek fakultatywnych w Hiszpanii.

Sama góra wygląda bardzo interesująco, lecz oprócz samego wyglądu interesuje turystów głównie z położonego na wąskiej półce skalnej klasztoru, który stanowi święte miejsce Katalończyków i jest jednym z głównych miejsc pielgrzymkowych Hiszpanii. Tutaj właśnie znajduje się sanktuarium Matki Bożej z Montserrat. Legenda głosi, iż świętą figurkę wyrzeźbił św. Łukasz, natomaist do Katalonii przywiózł ją św. Piotr. Figurka następnie została ukryta przed Maurami, by w IX wieku zostać odnalezioną właśnie w Montesserat. Dwa wieku później powstał pierwszy klasztor.

Będąc w tym miejscu zwiedza się bazylikę z jej najcenniejszymi zabytkami - w tym figurkę Czarnej Madonny z Montserrat. Będzie też okazja usłyszeć chór chłopięcy Escolania, uważany za najstarszy w Europie.
Cena:ok. 38 EUR

WYCIECZKA DO GIORNY I FIGUERES

Wycieczka do miasta Girona z pięknym zabytkowym zespołem architektonicznym z murami średniowiecznymi oraz obiektami architektury romańskiej, gotyckiej i barokowej. Zwiedzanie jednej z najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie, muzeum teatru mistrza Salvadora Dali.
Cena:ok. 38 EUR

WYCIECZKA DO ZAMKU W TORDERZE

Wycieczka podczas której można zobaczyć turniej rycerski w średniowiecznym zamku oraz taniec flamenco. W cenie wycieczki poczęstunek z przysmakami i trunkami królewskimi.
Cena:ok. 45 EUR

WYCIECZKA DO ANDORRY

Niewielkie państewko w Pirenejach, jedno z 6-ściu tak małych państw w Europie. Księstwo to leży na granicy między Francją i Hiszpanią i jest przez nie współrządzone. Funkcję głowy państwa pełnią współksiążęta: francuski (prezydent Francji) i episkopalny (biskup Seo de Urgel, Hiszpania), aczkolwiek Andora ma własny parlament i rząd. Andora jest państwem niewielkim, lecz szczególnie urokliwym.

Położone w dolinach, które otaczają sięgające prawie 3000 m n.p.m. szczyty Pirenejów państewko, oprócz swoistego uroku posiada piękną historię oraz jest strefą wolnocłową. Warunkiem wjazdu na terytorium Andory jest ważny paszport.

WYCIECZKA NA GIBRALTAR

Gibraltar to niewielki półwysep w południowej części płw. Iberyjskiego, należący do Wielkiej Brytanii. Historia półwyspu jest dosyć ciekawa. W XV wieku został on zdobyty przez wojska chrześcijańskie podczas rekonkwisty. W roku 1704 przeszedł on w posiadanie Anglików i na mocy traktatu pokojowego z Urtrechtu został on przekazany Wielkiej Brytanii jako wieczysta kolonia.

Podczas wycieczki na półwysep będzie można podziwiać wspaniały widok na nieodległą Afrykę oraz zobaczyć makaki, które opanowały symbol półwyspu Skałę Gibraltarską. Ta wapienna skała, wznosząca się na wysokość 426 m n.p.m., w większości stanowi rezerwat przyrody.

WYCIECZKA DO KORDOBY

Kordoba to średniowieczna stolica państwa Maurów. Jej początki sięgają III wieku p.n.e., kiedy stanowiła osadę iberyjską. W roku 711 została podbita przez Arabów i w ich władaniu była do około połowy XIII wieku. W trakcie wycieczki będzie możliwość zobaczenia między innym wielkiego meczetu (obecnie katedra) Mezquita. Budowa Mezquity, uznawanej za jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu, została rozpoczęta już w VIII wieku.

Oprócz przepięknej katedry w Kordobie planowane jest zwiedzanie także miejscowego Alcazaru. Słynie on przede wszystkim z pięknych ogrodów z sadzawkami oraz z rzymskich mozaik i sarkofagu z III wieku. W programie wycieczki jest także zwiedzanie synagogi z XIV wieku.

WYCIECZKA DO FORMENTERY

Formentera znajduje się w południowej części Balearów i stanowi najmniejszą wyspę archipelagu. Plaże o krystalicznej wodzie, spokój i cisza oraz naturalne piękno przyrody są głównymi atrakcjami tego liczącego zaledwie 82 km2 skrawka lądu. Na wyspie mieszka na stałe zaledwie 7500 osób, z których większość zajmuje się turystyką. Podczas wycieczki koniecznie trzeba zwiedzić wioskę San Francisco, stanowiącą główny punkt widokowy wyspy. Roztacza się stąd wspaniała panorama całej Formentery.

Niezapomniany widok stanowi przylądek Barberia ze znajdującą się tu starą wieżą. W porze obiadowej zatrzymamy się w turystycznej miejscowości Es Pujols gdzie mieszczą się przytulne restauracje i sklepy z pamiątkami. Po południu, w drodze powrotnej na Ibizę, po raz ostatni będzie można rozkoszować się widokiem sławnej plaży Illetas, często porównywanej do wybrzeża Morza Karaibskiego.
Ceny: dorosły - 61 euro, dziecko - 30,5 euro.

WYCIECZKA DO MUZEUM DALI - GIRONA

Ta wycieczka rozpoczyna się od transferu do Figueres, gdzie znajduje się Muzeum Salvadora Dali. To właśnie w tej miejscowości żył i tworzył jeden z najbardziej znanych artystów surrealizmu. Tu także, w wieży, gdzie mieszkał, został pochowany.

Po zwiedzeniu Muzeum nastąpi transfer do Girony - stolicy prowincji o tej samej nazwie. Miasto znane jest przede wszystkim, ze swojego Starego Miasta, które uznaje się za jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek. Wśród wielu zabytków, tego otoczonego potężnymi murami miejskimi miasta, stanowi monumentalna katedra. Oprócz tej budowli będzie okazja, by zobaczyć także: łaźnie arabskie, uniwersytet czy dzielnicę żydowską.

Miasto samo w sobie stanowi piękne połączenie architektury greckiej, rzymskiej oraz żydowskiej. Wąskie i kręte uliczki oraz obronny mury stanowią o niezwykłości tego miejsca.
Cena orientacyjna: ok. 35 EUR

WYCIECZKA DO RUPIT BESALU

Przepiękna wycieczka do dwóch średniowiecznych katalońskich miasteczek. Besalu %u2013 kluczowe miejsce na szlaku romańskich zabytków Katalonii. Spacer po tej malowniczej miejscowości pozwala poznać uroki średniowiecznej osady. Po zwiedzeniu Besalu przewidziany jest obiad w restauracji położonej na wzgórzu skąd rozciąga się niesamowity widok na okoliczne góry.

Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie miasteczka Rupit. Charakterystyczne wąskie brukowane uliczki, domy z kamienia i place z podcieniami przenoszą nas w czasy średniowiecza.
Cena orientacyjna: 45 euro.

LA SIESTA - HISZPAŃSKA NOC

Muzyka, wino i taniec, będzie też cremat, grog katalońskich marynarzy. Do tańca zagra nam znakomity zespół flamenco rodem z Sewilli. Takiej nocy się nie zapomina! -
Cena orientacyjna: ok. 35 EUR

NAULITIUS - REJS NA WYSPY MEDAS I PALS

Rejs do podwodnego rezerwatu przyrody wysp Medas - przez oszklone dno statku obejrzymy, pośród zarośli posydonii, liczne kolonie gąbek i koralowców. Jest to teren ścisłego rezerwatu przyrody Wysp Medas. Pals, urocze, spokojne, średniowieczne miasteczko katalońskie, którego czaru prawie nie naruszył okrutny ząb współczesnej cywilizacji. -
Cena orientacyjna: ok. 35 EUR

WYCIECZKA DO WATER WORLD - MIASTECZKO WODNE

Największe miasteczko wodne na Costa Brava , pełne torów wodnych i basenów. Są tu również dwie największe atrakcje: Rafting River, niezwykle rwąca i bystra rzeka o długości 215 metrów i Water Mountain - 250 metrów różnicy wysokości!
Cena orientacyjna: ok. 20 EUR

WYCIECZKA DO MARINELAND - DARIUM I PARK ROZRYWKI

Delfinarium i park rozrywki o powierzchni 6,5 hektara. Największą atrakcją Marinelandu są znakomite pokazy tresury delfinów, lwów morskich, papug oraz ptaków drapieżnych. Park rozrywki wodnej - to cały zespół basenów, torów wodnych i zjeżdżalni.
Cena orientacyjna: ok. 25 EUR

Wszystkie wycieczki fakultatywne sa propozycjami lokalnych biur podróży lub organizatorów turystycznych. Podane wyżej ceny wycieczek są orientacyjne, a program ramowy. Programy wycieczek i ceny wycieczek nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Kliknij tu i sprawdź tanie wczasy lub wycieczkę last minute do Hiszpanii w naszym serwisie www.ogloszeniaturystyka.pl lub napisz do nas lub wyślij e-maila a znajdziemy dla Ciebie podróż życia.

TravelHoliday.pl


Wakacje last minute i tanie wakacje

Dodaj komentarz

Portal turystyczny TravelHoliday.pl sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi.
Korzystanie z Portalu Turystycznego TravelHoliday.pl i serwisu travel7.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Ten moduł wymaga komponentu Communicator
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.