TravelHoliday.pl

Strona główna Informacje turystyczne Wycieczki fakultatywne

Francja Paryż wycieczki fakultatywne

Kategorie: Francja wycieczka

Wycieczki fakultatywne Francja ParyżParyż, stolica Francji proponuje turystom wiele miejsc godnych zwiedzenia. Proponujemy między innymi wycieczkę do Chartres, rodzinną wycieczkę do Disneylandu. Dla miłośników sztuki najlepszą propozycją będzie wycieczka do Luwru, największego i nastarszego muzeum na świecie oraz do Wersalu. Na osób ceniących nocne życie proponujemy wycieczkę Paryż Nocą i Lido Show.

WYCIECZKA DO CHARTRES

Imponująca katedra w Chartres pochodzi z przełomu XII i XIII w. Należy do najwspanialszych obiektów sakralnych Europy i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Katedra jako pierwsza we Francji była poświęcona Najświętszej Dziewicy. Do dziś stanowi ważny ośrodek pielgrzymkowy. Wewnątrz znajduje się 160 kolorowych witraży, które zajmują łączną powierzchnię 2000 m˛. Wśród nich znaleźć można sławną Błękitną Różę lub Najświętszą Marię Pannę Pięknego Szkła. Kolorowe elementy szklane połączone są ze sobą ołowianymi spojeniami i żelaznymi prętami.

Wewnątrz i na zewnątrz budowli znajduję się ponad 10 000 rzeźb z kamienia i szkła. Krypta katedry jest największą we Francji. Warto obejść katedrę dookoła, by zobaczyć pełną przepychu fasadę z rozetą, bogato zdobione portale i imponujące przypory. W cenie wycieczki: przejazd do Chartres, zwiedzanie katedry z licencjonowanym przewodnikiem anglojęzycznym (pod warunkiem że nie odbywa się msza), czas wolny na zwiedzanie okolicy.

Cena w sezonie letnim: Dorosły 59 EUR Dziecko 30 EUR

WYCIECZKA DO DISNEYLANDU

Paryski Disneyland uważany jest za najpiękniejszy i najbardziej znany park rozrywki dla dzieci i dorosłych w Europie. Kompleks składa się z dwu parków: Parku Disneyland, podzielonego na pięć baśniowych krain i Walt Disney Studios podzielonego na cztery strefy: Front Lot, Animation Couryard, Production Coutyard i Backlot. Jednodniowy wstęp zapewnia cały dzień zabawy (lunch płatny dodatkowo) w jednym z dwóch parków. Z głównej ulicy pełnej sklepików można przejść do "Fantazji" - baśniowej krainy z zamkiem Śpiącej Królewny, "Pogranicza" - typowego miasteczka znanego z westernów Dzikiego Zachodu, "Przygody"- krainy poszukiwaczy skarbów i "Wynalazków" - świata technologii i przyszłości.

W parku można spotkać Myszkę Miki, Kaczora Donalda i inne postaci z bajek Disneya. Ilość i różnorodność atrakcji jest tak wielka, że nie sposób popróbować wszystkich. Dzień pełen przygód rozpoczyna poranny przejazd minibusem z hotelu na miejsce zbiórki, gdzie uczestnicy przesiadają się do autokaru jadącego do oddalonego od Paryża o ok. 30 km Disneylandu. Powrót autokarem na miejsce zbiórki, skąd uczestnicy wycieczki rozwożeni są minibusami do swych hoteli.

Organizator wycieczki nie ponosi odpowiedzialności za zmiany godzin działania parków wprowadzone przez Disneyland Resort Paris.
Cena w sezonie letnim: Dorosły 107 EUR Dziecko 94 EUR

WYCIECZKA DO LUWRU

Luwr jest jednym z największych i najstarszych muzeów na świecie. Wśród wielu działów obejmujących nieprzebrane bogactwo dzieł sztuki z całego świata znajdują się takie arcydzieła jak Wenus z Milo, Nike z Samotraki, Mona Lisa Leonarda da Vinci czy stela z Kodeksem Hammurabiego. Muzeum dzieli się na siedem działów: starożytną sztukę Wschodu, starożytną sztukę egipską, starożytną sztukę grecką i rzymską, malarstwo, rzeźbę, eksponaty sztuki i gabinet rysunku.

W cenie: usługi przewodnika anglojęzycznego. Cena w sezonie letnim: Dorosły 42 EUR Dziecko 21 EUR

WYCIECZKA DO MONT SAINT-MICHEL

Mont Saint-Michel jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Francji oraz jednym z jej najstarszych miejsc kultu znanym już w starożytności. Skalista wyspa leżąca w zatoce Baie du Mont Saint-Michel w południowo-zachodniej części Normandii. Wyspa podczas odpływu połączona jest z kontynentalną Francją groblą długości 1,8 km, podczas przypływu połączenie z wybrzeżem zostaje przerwane.

Na wyspie znajduje się wspaniałe benedyktyńskie opactwo zbudowane między XI a XVI w. Ciasna, średniowieczna zabudowa zajmuje prawie całą powierzchnię wysepki. Od 1979 Mont Saint-Michel wraz z otaczającą zatoką znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

W cenie: lunch z napojami, usługi przewodnika anglojęzycznego.
Cena w sezonie letnim: Dorosły 158 EUR Dziecko 111 EUR

WYCIECZKA PARYŻ NOCĄ I LIDO SHOW

Wieczorna jazda ulicami miasta pozwala zobaczyć wspaniale oświetlone zabytki Paryża. Przejazdowi przez śródmieście towarzyszy odtwarzany z nagrania opis turystycznych atrakcji. Każdy z pasażerów ma do dyspozycji własne słuchawki i możliwość wyboru nagrania po polsku. Następnie wizyta na Polach Elizejskich, gdzie znajduje się Lido, jeden z najbardziej znanych paryskich kabaretów. W ramach wycieczki oglądanie prestiżowego spektaklu "BONHEUR". Kieliszek szampana w cenie pokazu. Obowiązuje strój wieczorowy.
Cena w sezonie letnim: 98 EUR

WYCIECZKA PARYŻ NOCĄ I MOULIN ROUGE

Wieczorna jazda ulicami miasta pozwala zobaczyć wspaniale oświetlone zabytki Paryża. Przejazdowi przez śródmieście towarzyszy odtwarzany z nagrania opis turystycznych atrakcji. Każdy z pasażerów ma do dyspozycji własne słuchawki i możliwość wyboru nagrania po polsku. Następnie przejazd do najbardziej znanego paryskiego kabaretu jakim jest Moulin Rouge i oglądanie prestiżowego spektaklu "Feerie", który nie może obyć się bez Can-Cana. Kieliszek szampana w cenie pokazu. Obowiązuje strój wieczorowy.
Cena w sezonie letnim: 102 EUR

WYCIECZKA DO REIMS I SZAMPANII

To starożytne miasto jest stolicą regionu Szampanii, znanego na całym świecie z wyrobu wina musującego. Ponadto Reims jest miastem koronacyjnym, w którym koronowano większość królów Francji, począwszy od Chlodwiga w V wieku. Po porannym przejeździe do Reims zwiedzanie z przewodnikiem wspaniałej katedry pochodzącej z XIII wieku. Wizyta w znakomitych piwnicach szampańskich Mumm przechowujących 25 milionów butelek połączona z degustacją sławnego szampana Cordon Rouge.

Następnie przewidziany jest czas wolny na lunch (dodatkowo płatny). Następnie przejazd pośród malowniczych winnic z Reims do Epernay. Tam zwiedzanie znanych winnic Moët & Chandon i degustacja ich renomowanego szampana. Ze względu na niską temperaturę panującą w piwnicach winnych prosimy o zabranie ciepłej odzieży.

W cenie: usługi wielojęzycznego przewodnika.
Cena w sezonie letnim: Dorosły 102 EUR Dziecko 51 EUR

REJS PO SEKWANIE I PARYŻ NOCĄ

Wycieczkę rozpoczyna rejs po Sekwanie. Z pokładu statku wycieczkowego można podziwiać najważniejsze zabytki Paryża. Następnie ma miejsce wieczorny przejazd ulicami miasta, który pozwala zobaczyć wspaniale oświetlone zabytki Paryża.
Cena w sezonie letnim: Dorosły 36 EUR Dziecko 18 EUR

WYCIECZKA THE BEST OF PARIS

Półtoragodzinna wycieczka piętrowym autobusem pozwala w krótkim czasie zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki Paryża. Przejazdowi przez śródmieście towarzyszy odtwarzany z nagrania opis turystycznych atrakcji. Każdy z pasażerów ma do dyspozycji własne słuchawki i możliwość wyboru nagrania po polsku. Wśród zwiedzanych obiektów znajdują się: Opera Paryska, Pola Elizejskie z Łukiem Triumfalnym, Wieża Eiffla, Luwr, Katedra Notre-Dame, Pałac Inwalidów, Muzeum d'Orsay, Plac Vendome, Plac Zgody, Sorbona i Partenon.
Cena w sezonie letnim: Dorosły 20 EUR Dziecko 10 EUR

WYCIECZKA DO WERSALU

W czasie przejazdu można posłuchać nagrania o Wersalu i królach rezydujących w pałacu. Każdy z uczestników ma do dyspozycji słuchawki z nagraniem w 8 językach (niemieckim, angielskim, chińskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, japońskim i rosyjskim). Po dotarciu na miejsce każdy uczestnik ma czas wolny na zwiedzanie sal pałacowych i ogrodów (bilety w cenie wycieczki).

Najwspanialszym pomieszczeniem pałacu jest Galeria Zwierciadlana, do której wchodzi się przez Salon Wojny. Jej sklepienie zdobią malowidła przedstawiające wielkie historyczne zwycięstwa Francji. Swą sławę sala zawdzięcza siedemnastu ogromnym oknom wychodzącym na park i odbijającym się w takiej samej liczbie luster na przeciwległej ścianie. Całe pomieszczenie tonie w powodzi światła i odbiciach łagodnej zieleni ogrodu przenikającej w ten sposób do wnętrza budynku.

Cena w sezonie letnim: Dorosły 47 EUR Dziecko 24 EUR

ZWIEDZANIE Z REJSEM PO SEKWANIE

W programie wycieczki znajdują się największe atrakcje Paryża: Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, wizyta na wieży Eiffla oraz godzinny rejs statkiem po Sekwanie. Wycieczka trwa około 4 godzin. Podczas zwiedzania odtwarzane jest nagranie z opisem turystycznych atrakcji. Każdy z pasażerów ma do dyspozycji własne słuchawki i możliwość wyboru nagrania po polsku.
Cena w sezonie letnim: Dorosły 48 EUR Dziecko 24 EUR

WYCIECZKA ŚWIATŁA PARYŻA

Półtoragodzinna wycieczka ulicami miasta pozwala zobaczyć wspaniale oświetlone zabytki Paryża. Przejazdowi przez śródmieście towarzyszy odtwarzany z nagrania opis turystycznych atrakcji. Każdy z pasażerów ma do dyspozycji własne słuchawki i możliwość wyboru nagrania po polsku. Wśród zwiedzanych obiektów znajdują się: Pola Elizejskie z Łukiem Triumfalnym, Wieża Eiffla, Luwr, Katedra Notre-Dame, Pałac Inwalidów i Plac Zgody. Latem wycieczka może odbywać się częściowo przy świetle dziennym.

Cena w sezonie letnim: Dorosły 25 EUR Dziecko 13 EUR

Wszystkie wycieczki fakultatywne sa propozycjami lokalnych biur podróży lub organizatorów turystycznych. Podane wyżej ceny wycieczek są orientacyjne, a program ramowy. Programy wycieczek i ceny wycieczek nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Sprawdźwczasy lub tanią wycieczkę do Paryża w naszym serwisie www.ogloszeniaturystyka.pl lub napisz do nas lub wyślij e-maila a znajdziemy dla Ciebie podróż i wyprawę życia.


TravelHoliday.pl

Wakacje last minute i tanie wakacje

Comments

Henryk 2010-04-11 19:23 #1

Witam,
skąd Wy bierzecie te ceny?! Wstęp do muzeów dla młodzieży w wieku do 18 lat (a w przypadku zamieszkania na terenie UE do 25 lat) jest bezpłatny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Ten moduł wymaga komponentu Communicator
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.