TravelHoliday.pl

Strona główna Informacje turystyczne Wycieczki fakultatywne

Chorwacja wycieczki fakultatywne

Kategorie: Chorwacja wycieczka

Wycieczki fakultatywne do ChorwacjiChorwacja to kraj o zróżnicowanej powierzchni leżący w Europie Południowo-Wschodniej. Część południowa jest górzysta (Góry Dynarskie), a północ nizinna (Nizina Panońska). Chorwacja ma także dostęp do Morza Adriatyckiego.

Państwo to posiada wyjątkowe w skali świata wybrzeże z ustawionymi równolegle do niego podłużnymi wyspami. Ten typ to tzw. wybrzeże dalmatyńskie, którego nazwa pochodzi właśnie od tej chorwackiej krainy. Na terenie kraju znajduje się 1185 wysp i wysepek, z czego 66 jest zamieszkanych.

Proponujemy wycieczkę do parku narodowego Jeziora Plitwickie, gdzie zobaczyć można urzekający wodospad. Proponujemy także odwiedzić miasta Dubrownik i Medugorje.

JEZIORA PLITWICKIE

Wycieczka do parku narodowego Jeziora Plitwickie. Jeziora leżą w południowej części gór Kapela, wchodzących w skład Gór Dynarskich, na wysokości od 503 do 639 m n.p.m. Jeden ze strumieni zasilających jeziora - Plitwica - tworzy wodospad o wysokości 78 m. Długość wszystkich jezior wynosi ponad 8 km, a ich łączna powierzchnia - ok. 200 hektarów. Największe jezioro Kozjak ma powierzchnię 80 hektarów.

Jeziora oddzielone są od siebie trawertynowymi groblami, na których tworzą się wodospady, a naliczono ich tutaj ponad 90. Na terenie Parku znajdują się również jaskinie. Największe z nich to Supljara o długości 70 metrów i Golubinjaca o długości 160 metrów. Miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, gdyż jego urody nie sposób opisać. Niezwykły kolor wody, wspaniała przyroda, wodospady, jaskinie - to wszytko znajdujemy w Parku Narodowym Jezior Plitvickich. Cena 60 Euro (w cenie bilet wstępu)

(bus, wstępy, przewodnik) - cena ok. 150 zł (ok. 300 kn)

WYCIECZKA DO WENECJI

Wyjazd autokarem w kierunku płw. Istria. Wypłynięcie do Wenecji. Na miejscu zwiedzanie.
(bus, statek) - cena ok. 270 zł (ok. 540 kn)

FISH PIKNIK

Wycieczka dla tych, którzy kochają morze i obcowanie z przyrodą: kąpiele morskie i słoneczne, lunch, rejs po okolicznych zatokach i wyspach oraz zwiedzanie europejskiego Alcatraz - Nagiej Wyspy
(statek, obiad) - cena ok. 100 zł (ok. 200 kn)

WYCIECZKA NA PÓŁWYSEP ISTRIA TOUR

Wycieczka autokarowa po najpiękniejszym półwyspie Chorwacji. Na trasie zwiedzanie Puli, Rovinja oraz innych miejscowości.
(bus, obiad, przewodnik) - cena ok. 155 zł (ok. 310 kn)

WYCIECZKA DO JASKINII POSTOJNA

Postojna (Postojnska jama) jest najsłynniejszą słoweńską jaskinią - blisko 20 km podziemnych sal i korytarzy, udostępniona została turystom już na początku XIX wieku.Trasa turystyczna o długości 5,5 km zajmuje tylko 1,5 godziny, gdyż 4-kilometrowy odcinek tzw. Starego Korytarza pokonuje się kolejką elektryczną. Do przejścia pozostaje 1700 m. Przewodnicy posługują się wszystkimi podstawowymi językami obcymi i swoim językiem słoweńskim. W jaskini panuje stała temperatura 8°C.
(bus, przewodnik, wstępy) - cena ok. 145 zł (ok. 290 kn)

WYCIECZKA NA WYSPĘ VRBNIK

Wycieczka statkiem na malowniczą wyspę Krk do miejscowości Vrbnik położoną zaledwie 49 m n. p. m. Miasteczko słynie ze szlachetnego wina oraz przepięknych wzgórz i zatoczek.
(statek) - cena ok. 50 zł (ok. 100 kn)

WYCIECZKI FAKULTATYWNE Z WYSPY PAG - NOVALJA

WYCIECZKA DO SPLITU I TROGIRU

Ta wycieczka, to spotkanie z rzymską przeszłością Dalmacji. W Splicie - zwiedzanie najbardziej znaczącego miasta Dalmacji: m. in. Stare Miasto, pałac Dioklecjana, najpiękniejszy w Europie przykład rzymskiej architektury obronnej (III - IV wiek), ratusz z przełomu XIV i XV wieku, katedra św. Wawrzyńca z XIII wieku. Split - miejsce lokalizacji letniej rezydencji cesarza rzymskiego Dioklecjana, to obecnie największe miasto Dalamcji jej administracyjne centrum. Przepiękne przeplatanie się epok na splitskiej starówce, sprawiają iż łatwo jest zadumać się nad upływem czasu.

Kameralny Trogir to kwintesencja uroku lokalnych miasteczek. Wąskie uliczki, pełne urokliwych zakamarków i tajemniczych bram stanowią idealne miejsce dla romantycznych spacerów we dwoje...Zwiedzanie Trogiru, niezwykłej miejscowości położonej na wysepce, okolonej wodami Adriatyku, m. in. Stare Miasto z czasów Greckich. W Trogirze polecamy spacer po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi ratusz miejski oraz katedrę św. Wawrzyńca. Cena 25 Euro

(bus, przewodnik j. pol.) - cena ok. 100 zł (ok. 200 kn)

CHORWACJA - ISTRIA - JASKINIA POSTOJNA

Jaskinia Postojna to jedna z największych atrakcji turystycznych Słowenii. Wiek tego liczącego ponad 20 km systemu jaskiń jest datowany na ok. 2mln lat. Zwiedzanie, tego jednego z najpiękniejszych ciągów jaskiń na świecie (łączna długość 5,7 km), zajmuje nie więcej niż półtorej godziny, gdyż 4-kilometrowy odcinek tzw. Starego Korytarza pokonuje się kolejką elektryczną. Cena orientacyjna: ok. 38 EUR

WYCIECZKA Z REGIONU ISTRIA

CHORWACJA - ISTRIA - WOKÓŁ ISTRII

Podczas tej wycieczki fakultatywnej będzie można zobaczyć najciekawsze miejsca na największym półwyspie kraju.
W trakcie objazdu po półwyspie zwiedza się najważniejsze miasta regionu. Do zwiedzanych miejsc należą: kościół św. Augusta i Ratusz w Puli, kościół św. Eufemii w Rovinj oraz bazylikę Efrazjana w Porecu. Cena orientacyjna: ok. 37 EUR

WYCIECZKA DO DUBROVNIKA

Na trasie do Dubrownika oglądanie Bacenskich Jezior. Zwiedzanie miasta (2 godz.), m. in. : Mala Braca, klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, studnia Onofrio z XV wieku. Dodatkowo: muzeum morskie, spacer po murach miejskich.
Z uwagi na wyjątkowe piękno i bogate dziedzictwo kulturowe, to starożytne miasto zostało włączone na listę dziedzictwa Światowego UNESCO. Otoczony fortecami, Dubrovnik ukrywa swe kulturowe i architektoniczne skarby, które przetrwały wieki. (ok. 28 euro)

WYCIECZKA DO MEDUGORJE

Miejsce pielgrzymek od czasu, gdy Matka Boska ukazała się dzieciom w 1981 r. Obecnie jest to jedno z najsławniejszych miejsc w świecie katolickim.
Zwiedzanie Góry Objawień, uczestnictwo w mszy. Czas na pamiątkowe zakupy. (Ok. 20 euro)

WYCIECZKA DO BIOKOVO

Pasmo gór Biokovo rozciąga się nad Riwierą, najwyższy szczyt SV. Jure (1762) oraz Vosac (1462), który wznosi się nad samą Makarską. Warto odwiedzić ogród botaniczny lub obejrzeć niezapomniany zachód słońca. (ok. 18 euro)

WYSPY HVAR I BRAC + FISH PICNIC

Całodniowa wycieczka, podczas której można odwiedzić dwie wyspy oraz najwspanialszą plażę Adriatyku - Bol na wyspie Brac. W czasie rejsu statkiem można się opalać oraz skosztować rybę z grilla i miejscowe wino. (ok. 20 euro)

RAFTING

Spływ pontonowy po rwącej rzece Cetina, przepływającej przez pobliskie miasto Omis. Jedną z atrakcji jest kąpiel w krystalicznie czystej wodzie lub możliwość skoków ze skałek. (ok. 35 euro)

WYCIECZKA DO PARKU NARODOWEGO BIOKOWO

Niewiele jest na świecie gór tak blisko położonych morskiego wybrzeża, których kształt pozwala rozkoszować się przepięknym widokiem na rozpościerające się u ich stóp wyspy. Zatopiony korzeniami w Adriatyku, ze szczytami w chmurach z unikalną fauną i florą, masyw Biokovo został ogłoszony w 1981 r. obszarem Parku Narodowego. Roślinność śródziemnomorska miesza się tu z alpejską, a częstym widokiem jest tu stado pasających się na górskich graniach koni żyjących tu swobodnie. Wyprawa na wspinające się na wysokość ponad 1750m n.p.m. szczyt pozostawia niezapomniane wrażenia. Ukoronowaniem wyprawy jest wspólny piknik, na którym smak emocji miesza się ze smakiem doskonałego miejscowego wina. Cena 20 Euro

WYCIECZKA DO MEDUGORIJE + MOSTAR

Według świadectwa sześciu młodych parafian od 24.06.1981r. w parafii Medugorije codziennie ukazuje się Błogosławiona Dziewica Maryja. Na Górze Objawień, 26.06.1981 r. Marija Pavloviz usłyszała od niej słowa Pokój, pokój, pokój! Pokój musi zapanować pomiędzy Bogiem a człowiekiem, ale i pomiędzy ludźmi. Dzisiaj w tym miejscu spotykają się tysiące pielgrzymów z całego świata, by modlić się i rozmyślać o przesłaniu skierowanym do współczesnego Człowieka i Świata. Mostar zainteresuje turystów specyficzną architekturą i atmosferą z wpływami arabskimi. Wspaniała starówka i bazar przypominają orientalny klimat otomańskiej Turcji władającej niegdyś tym rejonem. Cena 30 Euro

WYCIECZKA DO DUBROWNIKA

Unikalne w skali światowej miasto, z zachowanym w całości monumentalnym pierścieniem murów obronnych, wpisany na światową listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, jednocześnie pełne młodych ludzi, dynamiczne miejsce, tętniące bezustannie dobra zabawą. Jedna z najstarszych republik na świecie, miasto, którego historia nie oszczędzała, a które jednak po każdej dziejowej katastrofie odradzało się piękniejsze i potężniejsze. Olbrzymie żywe miasto-muzeum, którego nie sposób nie zobaczyć będąc w Dalamcji Cena 30 Euro

REJS STATKIEM NA BRAC I HVAR

Położone naprzeciwko Makarskiej wyspy Hvar i Brac, to cel wypraw morskich wszystkich, którzy chcą zaznać kołysania fal Adriatyku. Kąpiel na miejscowych plażach i morskie pejzaże sprawiają iż w trakcie tych rejsów nie sposób się nudzić. Smakowitym dopełnieniem trwającej od świtu do zmierzchu wyprawy są pieczone ryby popijane znakomitym dalmatyńskim winem! Cena 18 Euro

WYCIECZKA DO PARKU NARODOWEGO KRKA

Rozległy, w większej części nie zmieniony działalnością człowieka obszar obejmujący ciąg 7 wodospadów, o łącznym spadku 245m wypłukujących fantazyjne drogi w miękkich, wapiennych skałach. U stóp ostatniego z nich znajduje się wspaniałe kąpielisko, z kryształowo czystą wodą. Każdego kto zdecyduje się odwiedzić to wspaniałe miejsce stanie twarzą w twarz z potęgą wodnego żywiołu.
Cena 30 Euro (w cenie bilet wstępu)

RAFTING

Wyprawa pontonowa górską rzeką. Okazja do podziwiania wspaniałych widoków i przeżycia emocjonującej przygody. Cena 35 Euro

Wszystkie wycieczki fakultatywne sa propozycjami lokalnych biur podróży lub organizatorów turystycznych. Podane wyżej ceny wycieczek są orientacyjne, a program ramowy. Programy wycieczek i ceny wycieczek nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Kliknij tu i sprawdź wczasy lub wycieczke do Chorwacji w naszym serwisie www.ogloszeniaturystyka.pl lub napisz do nas lub wyślij e-maila a znajdziemy dla Ciebie podróż życia.

TravelHoliday.pl


Wakacje last minute i tanie wakacje

Dodaj komentarz

Portal turystyczny TravelHoliday.pl sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi.
Korzystanie z Portalu Turystycznego TravelHoliday.pl i serwisu travel7.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Ten moduł wymaga komponentu Communicator
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.