TravelHoliday.pl

Witamy, Gościu
Wczasy i wypoczynek w Polsce, nad morzem, w górach, miejscowości uzdrowiskowe i wypoczynkowe.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Śladami Piastów - polecam!!

Śladami Piastów - polecam!! 11-06-2010 14:32 #1

Wybrałem się ostatnio (techniką rowerkową) do kilku zaniedabanych przeze mnie wcześniej miejsc na Szlaku Piastowskim. Tym razem programowo zrezygnowałem z miejsc typowych (Pń, Gniezno, B-pin), a skupiłem się na "drobnicy" : Giecz, Grzybowo, Strzelno, Trzemeszno, Mogilno - w tej właśnie kolejności.
I tu moja pełna pochwała tych miejsc, nie są to oczywiście atrakcje typu Poznań - Gniezno, ale zdecydowanie, jeśli ktos ma więcej czasu - warto sie tam udać.
Ja to zrobiłem tak : Świdnica (gdzie mieszkam) - Poznań - Kostrzyn pociągiem (dla detalistów : Świdnica-Jaworzyna, Jaworzyna-Wrocław, Wrocław-Poznań i Poznań-Kostzryn - to linia na Konin, duuuużo połączeń, łatwo przewieźć rower).
Potem dwa dni pedałowania po okolicy - razem 87km, czyli luz, nawet ze zwiedzaniem. Spałem w agrotustyce w Czerniejewie, 30 PLN za dobre warunki i konie zaglądające przez okno.
Poterm (ciągle z rowerem ) z MOgilna (linia z Bydgoszczy / Torunia) dojechałem via Poznabn do Rogoźna (linia na Piłę), gdzie zająłem się atrakcjami wodnymi ;)

Polecam raz jeszcze!
  • teyt

O:Śladami Piastów - polecam!! 11-06-2010 14:32 #2

A to ja jeszcze z krótkim pytaniem : może szukałeś więcej i wiesz : inne patenty w okolicy na tani nocleg??
  • krejzol

O:Śladami Piastów - polecam!! 11-06-2010 14:34 #3

Tak, szukałem :
- jest genialnie położone schroniko młodzieżowe w Siemianowie, jeśli zwiedzasz Szlak Piastowski od strony Poznania, na pewno warto - blisko lasów, Lednigóry itp
- tuż obok baza harcerska w Imiołkach - bliako Dominikańakiwj Bramy-Ryby
- schronisko młodzieżowe w Gnieźnie + akademiki Collegium Gneasnensis
- też coś podobnego na 90% działa w Trzemesznie
- między Gn i Trzem jest spory wybór ośrodków w Jankowie Dolnym - tak przy okazji świetne mkiejsce na parę dni pobytu - kajaki, łódki, ryby, grzyby, lasy!!
Eeeech, a koło siebie mam tylko zbiornik w Mietkowie :/
  • teyt
  • Strona:
  • 1
Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Ten moduł wymaga komponentu Communicator
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.