TravelHoliday.pl

Witamy, Gościu
Wycieczki do Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i pozostałych państw europejskich, a także wyjazdy do Egiptu, Tunezji, Turcji, Maroka i krajów sąsiadujących z Europą

TEMAT: Co zrobić z obcymi walutami po powrocie?

Co zrobić z obcymi walutami po powrocie? 05-09-2014 15:06 #1

Szanowni! Prosiłbym o informację, co zrobić z obcą walutą po powrocie? Trochę mi się tego nagromadziło, a nie chce chomikować pieniędzy. Sprawdzałem ostatnio oferty banków i kantorów, ale jakoś do mnie nie przemawiają. Czy istnieją jakieś miejsca w internecie, w których można by się po prostu wymienić z kimś gotówką według bieżących kursów, bez prowizji? Proszę o pomoc.
  • Docel81

Odp: Co zrobić z obcymi walutami po powrocie? 05-09-2014 22:00 #2

Obawiam się, że raczej nie ma takich miejsc. Można oczywiście próbować się z kimś dogadać, ale nie sądzę, że poza znajomymi ktoś chciałby pójść na taki układ, bo wydaje się to dość podejrzane.
  • Cleo

Odp: Co zrobić z obcymi walutami po powrocie? 06-09-2014 08:03 #3

Obawiam się, że nie ma zbyt wielu możliwości poza wyżej wskazanymi. Jeżeli posiadasz głównie jedną walutę i często wybierasz się właśnie do jednego konkretnego kraju może warto zastanowić się nad rachunkiem walutowym?
  • Cotes

Odp: Co zrobić z obcymi walutami po powrocie? 06-09-2014 10:16 #4

A czy otworzenie rachunku walutowego coś mi da, poza oczywiście faktem, że pieniądze będą zalegać nie w szufladzie, tylko na koncie? Czy to jest lepiej oprocentowane, czy jak?
  • Docel81

Odp: Co zrobić z obcymi walutami po powrocie? 06-09-2014 10:38 #5

Da Ci tyle, że będziesz mógł znacznie swobodniej wymieniać walutę. Mając dwa rachunki walutowe, możesz korzystać już nie tylko z ofert banków, które są w stanie przelać na Twoje zlecenie pieniądze z konta na konto, ale także z kantorów internetowych.
  • Cotes

Odp: Co zrobić z obcymi walutami po powrocie? 13-09-2014 13:56 #6

Widziałem sporo spamu z tymi kantorami internetowymi na różnych forach. Czy to oby na pewno bezpieczne? A jeżeli tak, to jak wybrać taki kantor?
  • Docel81
Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach na stronie?

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.