TravelHoliday.pl

Witamy, Gościu
Wycieczki do Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i pozostałych państw europejskich, a także wyjazdy do Egiptu, Tunezji, Turcji, Maroka i krajów sąsiadujących z Europą
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Korfu czy Kreta ?

Korfu czy Kreta ? 17-08-2011 21:48 #1

Co polecacie na wyjazd jesienny ?
  • greck

Odp: Korfu czy Kreta ? 17-08-2011 22:00 #2

Witaj, ja trzy sezony spędziłam na Korfu. Tak pięknej i zielonej wyspy nigdy w życiu nie widziałam. Niech się schowają wszystkie Krety świata (Kreta jest jedną z najbardziej komercyjnych wysp greckich, jeśli chcesz naprawdę wypocząć nie jedź tam). Nie polecam Ci natomiast jechać na Korfu w sierpniu, bo jest bardzo gorąco i tłoczno. Najlepiej jechać tam od maja do lipca - wszystko kwitnie. Jest cudownie! Corfu nazywana jest też "rajską wyspą" - nie bez powodu. Góry, morze, mnóstwo zieleni, której brak na innych wyspach greckich, fantastyczne widoki. Wieczorem oczywiście tawerny i dyskoteki (czynne do rana).Możesz też zastanowić się nad Thassos. Równie zielona i przyjemna, choć dużo mniejsza.
  • juźwa

Odp: Korfu czy Kreta ? 20-08-2011 12:33 #3

Nie zgadzam sie,Kreta jest piekna wyspa.Mieszkam tu 5 lat wiec wiem co mowie i moge polecic Krete kazdemu.Nie unika jednak watpliwosci,ze pozostale wyspy sa rownie bajeczne,jedyna roznica to ta,ze kazda z nich ma swoj niepowtarzalny urok.Odwiedzajcie Grecje-warto!
  • Gogo

Odp: Korfu czy Kreta ? 23-08-2011 11:37 #4

W miesiącu czerwcu przebywałem wraz z rodziną na wyspie Korfu i jest to wymarzone miejsce na wakacje. Są tam przepiękne krajobrazy, wspaniały klimat, życzliwi ludzie, pełen luz, śliczna przyroda. W przyszłym roku planuję wyjazd własnym samochodem powtórnie na korfu. Zainteresowanym służę radą.
  • genek

Odp: Korfu czy Kreta ? 23-08-2011 11:40 #5

aha, dodam jeszcze, że wyspa jest górzysta i zwiedzanie rowerami dla wprawionych rowerzystów. Temperatury są na ogół wysokie, już w czerwcu zaczynają się 30 stopniowe upały. Jeżeli jedziecie samochodem, to bilety na prom raczej wykup w Polsce chyba że biegle władasz Angielskim. Poza tym w sezonie może być kłopot. Noclegi proponuję w polsce już zarezerwować i wiele biur tym się zajmuje. Polecane przez mnie miejscowości to Kasiopi, Palokastritsa, Sidari ale ogólnie cała wyspa jest śliczna . Ja również w tym roku wybieram się ponownie na Korfu pod koniec września.
  • genek

Odp: Korfu czy Kreta ? 25-08-2011 11:05 #6

ja wybralek w tym roku krete z biurem aquamaris. Byelem w hotelu blue star $sea. jedzenia troche malo ale jak na starndardy greckie bie mam zarzutow.
  • andrzej
  • Strona:
  • 1
  • 2
Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach na stronie?

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.