TravelHoliday.pl

Witamy, Gościu
Wycieczki do Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i pozostałych państw europejskich, a także wyjazdy do Egiptu, Tunezji, Turcji, Maroka i krajów sąsiadujących z Europą
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Albufeira czy Vilamouda

Albufeira czy Vilamouda 21-10-2010 14:25 #1

Witam! :) Zastanawiam się do której z tych miejscowości pojechać? Obie oferują hotel w centrum i blisko plaży oraz knajpki i sklepiki. Nie wiem tylko, czy Albufeira nie jest zbyt wielka i czy posiada atmosferę do wakacyjnego odpoczynku. Równocześnie ma to być baza wypadowa dlatego interesuje mnie skąd są lepsze połączenia autobusowe bądz pociągiem? A więc proszę o pomoc w wyborze, Albufeira czy Vilamoura? Dziękuję i pozdrawiam! :)
  • Antosia

Odp: Albufeira czy Vilamouda 21-10-2010 14:30 #2

Zdecydowanie Albuferia. Vilamura to nowoczesny moloch. Owszem ma ładną przystań jachtową i piękną plażę, ale nie ma tam klifów a na plaży niesamowicie wieje. Poza tym nic ciekawego.
  • ewka

Odp: Albufeira czy Vilamouda 21-10-2010 14:32 #3

Nie polecę specjalnie żadnego hotelu bo byłam w apartamencie Torre da Aldeia w Albufeira. Dzielnica bardzo rozrywkowa, bardzo dużo młodzieży angielskiej hucznie się bawiącej ale nie tylko. Życie głównie nocne. Nam nie przeszkadzało ale zależy kto co lubi.

Byliśmy w zeszłym roku od połowy czerwca, temperatury w dzień oscylowały około 28-30 stopni przez całe dwa tygodnie, w nocy przyjemny chłodek ale nie wymagający długiego rękawka. Ani razu nie padało. Ocean za to był taki zimny, że powyżej kolan nie dałam rady wejść.

Wycieczki są organizowane przez lokalne biura podróży lub nawet przez hotele. Praktycznie wszędzie. Ale warto poszukać bo są różnice w cenie.

To tyle o Albufeira. Jeśli jeszcze jakieś pytania to postaram się pomóc. W Vilamouda nie byłam.
  • moniczella

Odp: Albufeira czy Vilamouda 21-10-2010 14:35 #4

dziękuję bardzo za odpowiedź :) bilety już mam do Malagi - trochę zwiedzę Hiszpanię i na wybrzeże Portugalii - tam na kilka dni chcę się zatrzymać - najchętniej w jakiejś małej miejscowości - może ktoś inny pomoże.??
  • hanuszka
  • Strona:
  • 1
Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach na stronie?

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.