TravelHoliday.pl

Witamy, Gościu
Wycieczki do Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i pozostałych państw europejskich, a także wyjazdy do Egiptu, Tunezji, Turcji, Maroka i krajów sąsiadujących z Europą
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Agadir - lokalne biura podróży

Agadir - lokalne biura podróży 20-10-2010 11:07 #1

Czy w Agadirze są jakieś miejscowe biura podrózy, gdzie można taniej wykupić wycieczki fakultatywne?Co byście polecali?Czy tez jest się skazanym na wykupienie wycieczek u rezydenta? Nie byłam jeszcze w Maroku a wybieram się i jestem zupełnie niezorientowana;-((Z góry dziękuję za pomoc.
  • fragles66

Odp: Agadir - lokalne biura podróży 20-10-2010 11:12 #2

Hej. A myślałaś o opcji wypożyczenia auta?? Podam przykład. 2 dniowa wycieczka na dużą Saharę z lokalnego biura podroży to koszt około 1000 dirham ( 100 euro ).. Jeśli jedziesz np z 3 czy 4 przyjaciółmi to koszt waszej wycieczki wynosi 3-4000 dirham .Wycieczka trwa 2 dni i pozamiatane... A gdy wypożyczycie auto to za 3-4 000 dirham macie je na tydzień czasu i sami robicie sobie wycieczkę gdzie chcecie. macie ochotę stanąć i porobić zdjęcia to stajecie i robicie. Mając auto możecie zawsze znaleźć tańsze hotele 2 km za miastem albo na obrzeżach bo nie macie problemu aby się dostać do centrum... Także moim zdaniem auto jest najlepszą wycieczką bo sama ją sobie organizujesz ;)
No oczywiście nie zdaje to egzaminu jeśli jedziesz sama i masz ograniczony budżet
PS- A jeśli jesteś w pośrodku niczego i chcesz jednak coś zobaczyć to jedynie miejscowi mogę cię zaprowadzić do jaskiń albo gorących źródeł czy innych lokalnych atrakcji.. za 300 dirham wynajmiecie sobie na miejscu przewodnika w jakiejś knajpce który wam pokarze najciekawsze miejsca w regionie ( oczywiście taki przewodnik będzie chciał więcej kasy ale 300 wystarczy w zupełności - w innym wypadku odmówcie mu a on sam do was wróci i się zgodzi spędzić z wami dzień za 300 dh ) Pozdrawiam
  • fasolkatravel

Odp: Agadir - lokalne biura podróży 20-10-2010 11:14 #3

Lokalnych biur jest mnóstwo. Tylko nie spotkałam żadnego z polskim przewodnikiem. Ale za to byliśmy na wycieczce z lokalnym biurem którego przewodnik rozmawiał z nami po angielsku, z kierowcą po arabsku, z jednym z uczestników wycieczki po hiszpańsku, a po drodze uczył się niemieckiego z książki ;-) Przypuszczam, że znał również francuski, jak większość Marokańczyków.
  • pederwstwa

Odp: Agadir - lokalne biura podróży 20-10-2010 11:16 #4

Jadąc do Agadiru szukałam informacji i lokalnych biurach podróży na forach, niestety nie znalazłam wiele konkretów, poza małą wzmianką o biurze obok wejścia do ZOO. Postanowiłam zaryzykować i jeździć na wycieczki z tymże biurem. Byłam bardzo zadowolona więc chcę udzielić więcej informacji dla innych takich jak ja: Biuro nazywa się "Vallee de Desert Tours", usytuowane obok wejścia do ZOO - ale tego wejścia od strony plaży... dla fanów fastfoodów - prawie na przeciw McDonalnda, ale tego przy plaży, bo w Agadirze są 2. tel: +212(0) 28 84 52 22.

Ja byłam we wrześniu 2009 i wtedy biuro obsługiwał młody chłopaczek o imieniu Abdullah, mówił bardzo dobrze po angielsku, był skłonny negocjować ceny, ale dopiero jak sami będziecie na to nalegać. Ceny wyjściowe są mniej więcej połowę tańsze niż te oferowane przez biura typy Itaka, Triada czy Neckerman.

Ale jedna ważna rzecz - trzeba się liczyć z tym, że mnóstwo tam turystów francuskojęzycznych, więc najlepiej od razu w biurze nalegać żeby pojechać z grupą bardziej mieszaną narodowościowo - żeby przewodnik nie miał wyboru i musiał mówić głownie po angielsku. Mi trafiła się jedna wycieczka bez przewodnika, tylko z kierowcą - który miał nam coś więcej opowiadać - ale umiał opowiadać tylko po francusku i baaardzo niewiele po angielsku. Co prawda na tej wycieczce to nie głownie o opowiadanie chodziło - Massa-Small Sahara w jeepach, czyli opcja 4x4 - ale potem nalegaliśmy na angielskojęzyczną obsługę i następna wycieczka była rewelacyjnie obsłużona.

Moje (i mojego męża) wrażenia z kilku wycieczek:

1) Massa-Small Sahara w jeepach: (ok 350 Dhs za osobę)lunch w cenie, polecam, tylko upewnijcie się że macie angielskojęzycznego kierowcę. Oczywiście jeśli oczekujecie wielkich wydm piaskowych to się zawiedziecie - mała sahara to tylko kilka małych wydemek - te rejony głownie kamienisto-pylaste tereny z pojedynczymi drzewkami, na prawdziwe piaski to trzeba pojechać na 2-dniową wycieczkę, daleko od Agadiru

2) Tafraut - Valley Ammeln: (ok. 250 Dhs za osobę)piękne góry Anty-Atlasu, kręta droga nad przepaścią robi wrażenie, my byliśmy z przewodnikiem o imieniu Abdul, bardzo zabawny i pokazał nam wiele więcej niż inni widzieli na wycieczce z biurem Itaka, tutaj lunch nie jest wliczony w cenę, ale w Tafrout zaprowadza Was o jedynego miejsca w tym miasteczku gdzie można przyzwoicie zjeść - cena 90 Dhs za tradycyjny zestaw: harira/tajin/deser - i to wcale nie jest tragiczna cena - w Marakeshu zapłacicie podwójnie

3) Marakesh - 1 dzień: (ok 300 Dhs z osobę) lunch również nie jest wliczony w cenę, wszystko OK poza tym, że nie warto skorzystać z tej restauracji do której Was przyprowadzą - 180 Dhs za typowy zestaw tradycyjny to za dużo. Oczywiście jeśli nie mieliście jeszcze okazji tego zjeść... to możecie się skusić, ale i tak sądzę że było tam za drogo. Przewodnik musiał mieć jakąś prowizję od tego, bo pół dnia mówił nam że w Marakeshu jest w restauracjach brudno i tam gdzie nas zaprowadzi jest sprawdzone i czyste - bzdura, my zrezygnowaliśmy z tej opcji i zjedliśmy w jednej z restauracji wokół placu Jemaa Al Fnaa - mnóstwo tam turystów z całego świata i warunki w innych restauracjach jak najbardziej europejskie, a ceny dużo niższe niż w tejże "polecanej" restauracji.

4) Jazda na wielbłądach - warto to zrobić jeśli jeszcze nie próbowałeś/łaś :) ale w porównaniu z tą samą propozycją oferowaną przez biuro Itaka wypadła trochę blado - Itaka była droższa, ale wielbłądy były chyba bardziej zadbane (wnioskuję ze zdjęć), przewodnik robił wam zdjęcia za darmo, nie licząc na dodatkowy bakszysz, można było dodatkowo obejrzeć flamingi i jeszcze jakiś mały poczęstunek był przygotowany. W lokalnym biurze - hm, wielbłądy miały dość starą "uprząż" co nieładnie wychodziło na zdjęciach, nie byliśmy w rejonie parku narodowego więc ptaków nie widzieliśmy i tereny po których jeździliśmy nie grzeszyły czystością, poczęstunku też nie było.... więc tej opcji raczej nie polecam... chyba że zależy Ci jedynie na doświadczeniu jazdy na wielbłądzie - wtedy może lepiej dać za to 125-150 Dhs niż 250 Dhs.
  • onlineek
  • Strona:
  • 1
Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach na stronie?

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.