TravelHoliday.pl

Witamy, Gościu
Dyskusje o egzotycznych i dalszych kierunkach turystycznych. Najpopularniejsze to Tajlandia, Indonezja, Chiny, Wietnam, Korea, Japonia, Dominikana, Brazylia, Chile, Meksyk, Australia i wiele innych.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Informacje dla wyjezdzających do Indonezji

Informacje dla wyjezdzających do Indonezji 11-05-2012 08:31 #1

Witajcie, Zdobyłem kilka cennych informacji, które mogą się przydać wyjeżdżającym: walutę najlepiej kupić walutę w Polsce, w ostateczności można zabrać ze sobą dolary, ale pod warunkiem, że będą to banknoty po 100$ i nowsze niż 2000r (najlepiej 2001 i w górę). Aha, dzwoniłem do ambasady Indonezyjskiej i dowiedziałem się, że wiza na lotnisku w Denpasar (maksymalnie 1h stania w kolejce po przylocie samolotu) jest dostępna bez żadnego problemu i kosztuje 25$. W ambasadzie w Polsce wizę można nabyć z reguły w ciągu 1 dnia roboczego, ale trzeba dołączyć zdjęcie paszportowe i jest ona droższa o 10$, czyli kosztuje 35$. Jest ważna na miesiąc. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Poza tym, nie można przewozić koralowców większych niż 3cm, "śmierdzących" muszli, większości fauny i flory i perfum w ilości większej niż "rozsądna ilość na każdą osobę". Opłaca się kupić na miejscu buty, ubrania i bieliznę (fabryki Triumph). No i to chyba tyle...
  • Krzysiek
  • Strona:
  • 1
Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach na stronie?

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.