TravelHoliday.pl

Witamy, Gościu
Dyskusje o egzotycznych i dalszych kierunkach turystycznych. Najpopularniejsze to Tajlandia, Indonezja, Chiny, Wietnam, Korea, Japonia, Dominikana, Brazylia, Chile, Meksyk, Australia i wiele innych.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dominikana

Dominikana 19-10-2010 14:26 #1

prosze o jakies praktyczne rady przy wylocie na Dominikane. jakies moze sprawdzone srodki na komary,lub na malarie -podobno nalezy na to uwazac. i dodatkowo gdzie mozna dostac przejsciowke itp:) ogolnie moze jakies rady na co warto zwrocic uwage co warto zobaczyc na co uwazac:)dzieki !
  • kubq

Odp: Dominikana 19-10-2010 14:35 #2

prosze o jakies praktyczne rady przy wylocie na Dominikane. jakies moze sprawdzone srodki na komary,lub na malarie -podobno nalezy na to uwazac. i dodatkowo gdzie mozna dostac przejsciowke itp:) ogolnie moze jakies rady na co warto zwrocic uwage co warto zobaczyc na co uwazac:)dzieki !
  • elkaela

Odp: Dominikana 19-10-2010 14:38 #3

Na komary ? Nigdy nic nie brałem i nie było mi to potrzebne.
Co zobaczyć ? Hmm trudne pytanie...zależy co Ciebie interesuje...plaże czy drogie restauracje czy może to jak Dominikańczycy mieszkają co jedzą czym sie zajmują - jednym sowem lokalny koloryt czy to co polecają w przewodnikach ? No i jeszcze ważne w jakim regionie będziesz.
pzdr
  • ss

Odp: Dominikana 26-01-2012 17:58 #4

Wycieczki fakultatywne na Dominikanie wykupiliśmy z żoną w lokalnych biurach-Gaviota Tours i Freddy Tours my korzystaliśmy z Gavioty gdzie na trzech wycieczkach zyskaliśmy ok.180$ .Najwieksza różnica cenowa była na wyspę Bacardi, Podróże żądały 95$ od osoby a Gaviota 45$.Mnie najbardziej podobała sie wycieczka Jeep Safari za 25$(polecam) , Samana-Bacardi Island oceniam średnio(ładna plaża i można popływać z maską"snorkling"-wypożyczenie zestawu na plaży 200 peso więc lepiej kupić w Polsce i wziąść ze sobą a na pewno będą w lepszym stanie) a Laguną Gri-Gri byłem rozczarowany,najpierw pokazano nam plantację a własciwie ogród gdzie rosną koksy,kawa itp. następnie popłyneliśmy łodziami Laguną ok. 20 minut potem był przejazd na plażę Plaja Grandę (dość ładna ale była wysoka fala i nie moglismy za bardzo popływać. Biuro Gaviota wywiązało się z wycieczek bez zastrzeżeń.Z osobami z którymi rozmawiałem w hotelu nie polecali wycieczek "Santo Domingo"-polegało to na przejeździe autobusem do Santo Domingo ok.5h na miejscu 3h i powrót 5h oraz "Alpy Dominikańskie"-gdzie największą atrakcją był wodospad i nic poza tym. Zakupy warto robić w markecie YANETS w Cabarete gdyż mają najniższe ceny np. rum Bacardi Gold 0,7l kosztował 150 peso(15zł) a ten sam rum w Dutty Free na lotnisku 10-11$(ceny tych samych produktów w Dutty Free były średnio 2 do 3 razy droższe niż w markecie). Pamiątki-ceny wywoławcze na plaży np. korali,muszli,cygar itp. sa średnio zawyżone 4-6 razy . Na wyspie Bacardi kupiłem dużą muszlę + 4 mniejsze za 15$(cena wywoławcza była 75$) i myślałem że zrobiłem dobry interes a znajomi kupili 1 dużą muszlę + 1 małą za 150 peso(dużych muszli podobno nie wolno wwozic do kraju).
  • misiek

Odp: Dominikana 01-02-2012 18:56 #5

Na Dominikanie najpiękniejsza jest wg mnie przyroda, wspaniałe krajobrazy. Warto zobaczyć miasta Santo Domingo, Santiago de los Caballeros, La Romana, San Pedro de Macorís. Jest też kilka parków narodowych no i sławne Flamingi.
  • ogórek

Odp: Dominikana 03-03-2012 10:29 #6

Ceny wycieczek dla dzieci chyba były takie same jak dla dorosłych lecz nie jestem pewien , na wszystkie wycieczki na których byłem można zabrać dzieci z tym że na Safari Jeep jedzie się odkrytą ciężarówką z zadaszeniem i trochę dmucha (kochani gdybyście wybrali Jeep Safari proszę wziąść z sobą trochę słodyczy , cukierków miejscowe dzieci biegają za ciężarówkami i wyciągają ręce za słodyczami) i tu odpowiem na pytanie LOKKI kąpiel w wodospadzie wraz ze zjazdami z kaskad jest właśnie na Safari Jeep (nieobowiązkowe lecz warto spróbować). Jeżeli chodzi o wyżywienie jest jedna restauracja z dużym wyborem potraw i restauracja włoska na którą się zapisuje oraz Snack Bar przy plazy czynny od godz. 12 do 16"30 gdzie są frytki , hamburgery i hot dogi . Drink bary były dwa jeden przy plaży a drugi obok basenu , co do wypożyczenia samochodu to napewno można to zrobić w Cabarete dokąd dojeżdza bezpłatny Bus spod hotelu.
  • marian
  • Strona:
  • 1
Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Myspace 

Reklama

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach na stronie?

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych w serwisie TravelHoliday.pl
TravelHoliday.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści przesłane do portalu w celu publikacji w serwisie.
Informujemy, że stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka). Szczegóły dotyczące prowadzonej polityki wykorzystywania plików cookies znajdują się w naszej Polityce Prywatności.